Gratis

Inginer / tehnician / mecanic utilaje agricole - Craiova

SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL

Candidatul Ideal

Poți fi colegul nostru dacă ai:
  • studii tehnice: mecanică, electromecanică, ...
  • experienţă în reparaţii, întreţinere, mecanică, de preferat în domeniul utilajelor agricole sau de construcţii
  • cunoştinţe de mecanică hidraulică, circuite electrice, lăcătuşerie
  • cunoştinţe de operare pe calculator, inclusiv MS Office
  • cunoaşterea limbii engleze (termeni tehnici) constituie avantaj
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată

Descrierea jobului

Misiunea postului
prin lucrările de reparaţii şi punere în funcţiune efectuate vei asigura buna funcționare și exploatare a utilajelor fermierilor din zona alocată.
Punctul de lucru este situat la Robănești, lângă Craiova.

Ce vei face?
  • punerea în funcţiune a utilajelor şi instruirea operatorilor
  • diagnosticarea defecțiunilor
  • lucrări de reparaţii şi întreţinere a mașinilor și utilajelor agricole
  • documente specifice: comenzi și rapoarte de reparaţii, necesar de piese
Pentru contribuția ta vei fi răsplătit astfel:
  • pachet salarial peste media pieţei
  • tichete de masă de 40 lei / zi
  • mediu plăcut de lucru, cursuri de specializare
  • ore suplimentare plătite
  • bonus anual de performanţă ce poate ajunge până la 3 salarii
  • asigurări private de sănătate
  • concediu de odihnă de 30 de zile

Suntem o companie cu capital integral german, unul dintre principalii jucători de pe piața utilajelor agricole. În 2017 am înregistrat o cifră de afaceri de peste 70 milioane de euro, poziționându-ne astfel pe locul I in Topul Național al Firmelor, în grupa "Comerț cu ridicata al mașinilor agricole", categoria "Întreprinderi Mari". Anul 2023 l-am încheiat cu o cifră de afaceri de peste 140 milioane de euro.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzarea de mașini și utilaje agricole, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.
Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024