Gratis

Inginer / Tehnician instalari echip. cantarire - Varteju IF

MASTER-TECH SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Minim 12 clase. Profil mecanic / electro-mecanic / electric;
- Abilități tehnice generale (utilizare scule de mână, etc.);
- Experienţă în domeniu tehnic minim 2 ani;
- Muncă de teren (preponderent). Disponibilitate pentru deplasări.
- Permis de conducere categoria B minim 3 ani (obligatoriu).
- Capacitate de a acumula cunoștințe noi;
- Capacitate de efort fizic și intelectual;
- Abilități de comunicare și de lucru în echipă;
- Deschis, onest, proactiv, centrat pe rezultate.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
Activitatea principală: instalări şi service echipamente de cântărire la sediul clienţilor (în ţară) şi la punctul de lucru din Vârteju - Ilfov.
Atribuții:
să instaleze echipamente de cântărire;
să diagnosticheze și să remedieze defecțiunile constatate la echipamentele de cântărire și să efectueze lucrări de întreținere ale acestora;
să cunoască, să respecte și să implementeze procesul de instalare, montaj, service echipamente de cântărire;
să pregătească echipamentele necesare desfășurării activităților curente;
să mențină relația cu clienții și furnizorii; să asigure suport tehnic clienților;
să verifice necesarul/să inventarieze periodic materialele și echipamentele și să înștiinteze superiorul;
să completeze documente specifice (fișe urmărire execuție și/sau montare, rapoarte constatare/service, delegații, ordine de deplasare,…)
să asigure mentenanța sculelor și echipamentelor folosite.

BENEFICII:
- contract de muncă full-time, L-V;
- pachet salarial motivant (salariu fix + bonuri de masă/diurnă/indemnizație mobilitate);
- se asigură instruire pentru desfăşurarea activităţii;
- se asigură maşină pentru deplasări;
- se acordă diurnă și se asigură cazare pentru delegații;
- posibilitate decontare curs de calificare.

Activitatea societăţii a început în 2004 orientată în special pe service şi sisteme industriale (cântarire silozuri, tancuri, etc). Colaborarea cu parteneri europeni privind vânzarea produselor a însemnat descoperirea unor aspecte ce puteau fi îmbunătăţite.
În anul 2008 s-a trecut la proiectarea şi dezvoltarea produselor proprii, simţindu-se acut nevoia de cântare adaptate pieţii din România – structuri mai robuste, fiabile şi mult mai bine optimizate din punct de vedere al costurilor.
Echipa noastră este formată, pe de o parte, de oameni tineri, dornici de a învaţa şi de a se afirma şi, pe de altă parte, de oameni cu experienţă mai mare de 15 ani în domeniile respective (cântărire, metrologie). Bazându-ne pe departamentele de proiectare, software şi dezvoltare produse putem oferi cele mai bune soluţii de cântărire, chiar şi atipice, clienţilor noştri. Proiectarea mecanică este orientată spre economisirea resurselor – conceptul de dezvoltare durabilă şi spre ideea de mentenanţă “zero”.
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024