Gratis

INGINER / TEHNICIAN AUTOMATIST

Bit Industrial Technology S.R.L.

Candidatul Ideal

Persoana dinamica, curioasa si dornica de evolutie profesionala care sa se adapteze usor schimbarii, mediului de lucru si a situatiilor dificile. Inginer automatist / tehnician automatist
  • Cunoștințe tehnice legate de programarea proceselor industriale;
  • Cunostinte de electrica si pneumatica;
  • Aptitudini tehnice;
  • Absolvent studii tehnice superioare sau in curs de finalizare profil: Automatizari / Calculatoare / Electromecanica / Electronica / Mecatronica / Inginerie electrica;
  • Limba engleza / franceza nivel mediu;
  • Disponibilitate deplasari interne si externe 80% din timp (obligatoriu);
  • Permis de conducere categoria B (obligatoriu).

Descrierea jobului

  • Programarea proceselor industriale a liniilor de fabricatie, in special in domeniul automotive (software TIA Portal / Step7 - Siemens, Control Expert - Schneider;
  • Configurarea echipamentelor din cadrul instalatiei;
  • Punerea in functiune a liniilor de fabricatie;
  • Depanarea problemelor;
  • Imbunatatirea proceselor de fabricatie;
  • Realizarea de scheme electrice si pneumatice;
  • Elaborarea documentatiei tehnice aferenta lucrarilor realizate.

Beneficii:
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
  • Training de specialitate;
  • Diurna;
  • Bonusuri in functie de performante la atingerea obiectivelor;
  • Mediu de lucru dinamic - context international.

Societatea BIT Industrial Technology, este o societate romaneasca cu sediul in Pitesti avand ca activitate principala programarea, punerea in functiune si imbunatatirea instalatiilor industriale.

Majoritatea clientilor nostri sunt din exteriorul Romaniei.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024