Gratis

Inginer Tehnic Ofertare

Railing Design
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniul tehnic (Politehnica/ Constructii) sau similar reprezintă un avantaj;
Experiență anterioară în vânzări, preferabil în domeniu;
O bună cunoastere a pachetului MS Office (Excel, Word ) / Autocad
Abilități excelente de comunicare și negociere pentru a interacționa eficient cu clienții și departamentele interne;
Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și competitiv;
Capacitatea de a fi atent la detalii și de a gestiona eficient timpul;
Abilitatea de a fi flexibil și adaptabil la schimbările din piață și la nevoile variate ale clienților.

Descrierea jobului

Consilierea clienților în selecția produselor potrivite, în funcție de nevoile și specificațiile acestora
Analizarea solicitărilor clienților și identificarea soluțiilor optime, inclusiv propunerea de alternative sau produse înlocuitoare;
Elaborarea ofertelor comerciale conform cerințelor și specificațiilor clienților, având în vedere disponibilitatea și compatibilitatea produselor.;
Înregistrarea comenzilor în ERP Navision și monitorizarea statusului acestora;
Comunicarea activă cu departamentul de achiziții pentru a verifica stocurile disponibile și pentru a propune alternative în cazul în care anumite produse nu sunt disponibile;
Gestionarea relației cu clienții existenți pentru a asigura satisfacția și fidelizarea acestora, oferind suport și soluții personalizate;
Monitorizarea și analizarea pieței pentru identificarea tendințelor și oportunităților de creștere, contribuind la dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzare eficiente;
Prezentarea produselor și serviciilor într-un mod profesionist și persuasiv, evidențiind avantajele și beneficiile acestora în raport cu nevoile clienților.

Railing Design Srl este distributiror de feronerie pentru constructii cu sticla securizata, inox si aluminiu . Avem ca parteneri liderii din industrie pe acest domeniu.
www.glassmag.ro

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024