Gratis

Inginer Tehnic Ofertare - Instalatii HVAC

S.C. STADTMEISTER VENT S.R.L.

Candidatul Ideal

Ești o persoana tehnica si pasionata de cifre?. Vino în echipa Stadtmeister Vent pentru a creste impreuna! Căutăm un consultant tehnic de ofertare in instalatii HVAC dedicat, pentru a ni se alătura. Suntem o companie în continua expansiune în industria instalațiilor HVAC, contractori generali pentru mall-uri, clădiri de birouri, spații comerciale și hale industriale.

Cerințe:
  • Studii superioare tehnice finalizate, de preferat Facultatea de Instalații, Facultatea de Inginerie a Instalațiilor, sau Facultatea de Construcții și Instalații
  • Persoana tehnica cu vedere spatiala, analitica si organizata
  • Experiență anterioară ca inginer de ofertare de minim 2 ani
  • Experienta in citirea planurilor complexe in AutoCad
  • Cunoștințe solide in masuratorile cu ruleta digitala
  • Cunoștințe avansate de MS Office
  • Capacitatea de a respecta termenele limita cu privire la realizarea ofertelor
  • Abilități de comunicare și colaborare, atât cu membrii echipei, cât și cu clienții
  • Experienta in proiectare reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Analiza proiectelor impreuna cu echipa tehnica
  • Oferira consultanță tehnică clienților și colegilor implicati în instalare
  • Elaborarea si emiterea cererilor de oferta
  • Realizarea ofertelor pe baza listelor de cantitati proiect tehnic
  • Studiul pietei si identificarea oportunitatilor de crestere a companiei
  • Mentinerea relatiilor cu clientii atunci cand este cazul
  • Prezentarea ofertelor atunci cand este necesar
  • Urmarirea proiectelor alocate in colaborarea cu reprezentantul din santier
  • Dezvoltarea de soluții tehnice eficiente pentru sistemele HVAC

Beneficii:
  • Tichete de masă
  • 21 de zile de concediu de odihnă
  • Sistem de bonusare in functie de performante
  • Renegociere salariala anuala in functie de evolutie
  • Cursuri de dezvoltare personală și profesională
  • Flexibilitate în a-ți pune aptitudinile în aplicare pentru a ajunge la cel mai bun rezultat
  • Deschidere catre noi propuneri
  • Program fix, să îți rămână timp pentru familie și prieteni
  • Salariul se va negocia in functie de pregatirea experienta candidatului

Ca o mică afacere de familie STADTMEISTER VENT a luat naștere în 2003 sub numele societății de atunci EUROPOL INSTAL, executând o multitudine de tipuri de instalații pentru clădiri industriale și rezidențiale. Prin perseveranță şi cu o experiență de peste 18 ani, transparenţi şi înclinaţi către nevoile clienţilor, aducem valoare pieţei naţionale de ventilaţii şi climatizare. Ca urmare a unui proces îndelungat de formare a echipei, împreună cu investiţii în echipamente de ultimă generaţie, fabrica STADTMEISTER VENT se poate mândri astăzi cu o capacitate de producţie de tubulatură metalică circulară şi rectangulară din tablă zincată şi inox de peste 20.000 mp/lună.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024