Gratis

INGINER SUDOR

GFT CRAIOVA S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Ca ocupant al acestui post îndepliniți sarcini specifice domeniului de responsabilitate, supervizând sudarea construcțiilor din țevi și tablă în conformitate cu specificațiile clienților (norme și standarde, specificații, desene, liste de materiale și instrucțiuni de lucru).
-Studii în ingineria sudurii cu următoarele acreditări: Schweißfachingenieur (SFI), International Welding Engineer (IWE), European Welding Engineer (EWE), International Welding Technologist (IWT) sau European Welding Technologist (EWT).
-Cunoștiințe privind standardele EN ISO 3834, EN ISO 1090-2, EN ISO 14731 și EN ISO 9001.
-Calificările și cunoștiințele în procedeele de testare non-distructive, în special VT, UT și MT conform EN ISO 9712 constituie un avantaj ( În cazul unor cunoștințe partiale, poate avea loc o recalificare sau o adaptare a calificării existente).
-Bune abilitati de organizare, planificare si comunicare
-Cunoașterea pachetului Microsoft Office
-Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiple sarcini simultan

Descrierea jobului

Supervizarea și coordonarea activităților de sudură din cadrul companiei.
Asigurarea respectării standardelor și procedurilor de sudură în conformitate cu specificațiile tehnice.
Dezvoltarea și implementarea procedurilor de sudură, incluzând selecția echipamentelor și a materialelor necesare.
Supervizarea procesului de sudură și asigurarea calității produselor finite.
Identificarea și rezolvarea problemelor tehnice legate de procesul de sudură.
Asigurarea respectării normelor de securitate și sănătate în muncă în cadrul activităților de sudură.
Colaborarea cu departamentul de achiziții pentru selecția și achiziția echipamentelor și materialelor necesare procesului de sudură.
Raportarea periodică a performanțelor și a problemelor întâlnite în cadrul procesului de sudură către superiorii ierarhici.

In 2023 Gothaer Fahrzeugtechnik GmbH entered the Romanian market, through the estabilishment of GFT Craiova Srl. GotGothaer Fahrzeugtechnik GmbH is a manufacturer, founded in 1883, based in Gotha, Germany, witch produces steel lattice components. The Romanian subsidiary, GFT Craiova will focus on steel lattices for mobile cranes.The company will perform welding, sand blasting, painting and delivers the final lattices directly to the Group's clients.

Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024