Gratis

Inginer structurist - Junior - Middle - Senior

BIA Human Capital Solutions
3 poziții

Candidatul Ideal

BIA HCS este in cautarea de Ingineri structuristi pentru o companie de proiectare, arhitectura si design.

Cerinte:

- Persoana organizata, responsabila, corecta, ambitioasa, implicata, cu spirit de echipa, cu intiativa si dorinta de autodepasire;
- Absolvent al Facultatii de Constructii Civile (eventual master/studii aprofunate) sau student ultimul an (pentru postul de tehnician desenator), cu rezultate bune pe parcursul studiilor.

CUNOSTINTE TEHNICE NECESARE:
- SAP2000, ETABS;
- MathCad;
- Pachet Office;
- AutoCad (program 2D de desenare);
- Constituie avantaj cunoasterea programelor de desenare 3D Allplan Nemetschek sau/si Revit pentru inginer proiectant si este obligatorie cunoasterea unuia dintre ele pentru tehnician desenator;
- Constituie avantaj cunoasterea programului de desenare 3D Autodesk Advance Steel;
- Cunoasterea unor programe de calcul sectional (ETABS, XTRACT, RESPONSE, etc

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Concepe si optimizeaza structura de rezistenta;
- Organizeaza si coordoneaza, participand alaturi de echipa desemnata la realizarea proiectului pe fiecare faza de proiectare (DALI, SF, DTAC, PTh, DE);
- Este capabil sa planifice si sa evalueze corect timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod;
- Participa activ alaturi de expertul tehnic atestat la elaborarea rapoartelor de evaluare seismica (expertize);
- Asigura asistenta tehnica pe santier, ori de cate ori este necesar (inclusiv in afara Bucurestiului);
- Se subordoneaza sefului de departament si,dupa caz, sefului de proiect sau managerului de proiect.

BIA – BIA Human Capital Solutions este in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania. De-a lungul a peste 25 de ani de existenta, compania si-a construit un foarte bun renume datorita rezultatelor obtinute si valorii oferite clientilor. Toate aplicatiile primite in atentia noastra vor fi tratate cu maxim de confidentialitate.

Informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal

Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de BIA in scopul identificarii candidatilor potriviti. Datele nu vor fi comunicate altor entitati, cu exceptia clientului pentru care BIA desfasoara procesul de recrutare. Candidatii vor fi informati de catre personalul BIA care este domeniul in care clientul isi desfasoara activitatea, cat si identitatea clientului, in masura in care aceasta nu a fost explicitata in anuntul de recrutare.

Dupa finalizarea proiectului de recrutare, avand in vedere faptul ca BIA este o companie de recrutare, care isi poate derula activitatea doar daca detine o baza de date de potentiali candidati, datele dvs. vor fi pastrate in baza noastra de date, pentru a va tine la curent cu viitoarele pozitii ce se potrivesc profilului dvs.

In cazul in care nu sunteti de acord, ne puteti informa prin transmiterea unui email la adresa: recrutare@bia.ro.

Va rugam ca inainte sa aplicati la acest anunt de recrutare sa accesati politica noastra de confidentialitate: https://www.bia.ro/articol/513/politica-de-confidentialitate/. In cazul in care nu sunteti de acord cu modalitatea in care va preluram datele cu caracter personal, va rugam sa nu aplicati la acest anunt.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024