Gratis

Inginer Specialist Marcare - Targu Mures

HIRSCHMANN ROMANIA

Candidatul Ideal

Acceptă provocarea viitorului și alătură-te echipei noastre pentru dezvoltarea unei cariere de succes!

Pentru ocuparea acestui rol este nevoie de:
  • Studii Superioare Tehnice
  • Experienta de 1 an in domeniul ingineriei/tehnic
  • Lb. Engleza – nivel avansat; Lb. Germana, constituie avantaj
  • Cunostinte desen tehnic si compozitia materialelor
Competente:
  • Orientare spre client
  • Abilitatea de analiza
  • Spirit de echipa
  • Deprinderi de comunicare
  • Orientare spre rezultate
  • Abilitati de organizare

Beneficiile pe care le oferim sunt:
  • Transport gratuit
  • Bonus anual de performanta
  • Al 13-lea salariu
  • Bonuri cadou de sarbatori
  • Tichete de masa
  • Abonament medical
  • Abonament sala de fitness
  • Bonus de fidelitate
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala

Descrierea jobului

Rolul face parte din cadrul Departamentului Wire processing si presupune urmatoarele sarcini:
  • Responsabilitate în principal pentru realizarea specificatiilor pentru echipamentele de marcare laser, marcare cerneala, termica, folie, validarea proceselor si echipamentelor de marcare, stabilirea parametrilor de process marcare, realizarea de teste pentru procesul de marcare, realizarea instructiunior si procedurilor pentru procesul de marcare. Realizarea de specificatii pentru tipuri noi de cablu/fir, conector in legatura cu marcarea fiind responsabil de validarea si realizarea protocoalelor de validare pentru procesul de marcare.
  • Determinarea sau elaborarea specificatiilor de process din aria de competenta.
  • Responsabilitate pentru procesul de marcare pe materialele plastic,cablu,metal sau alte compozitii de material utilizate in cadrul productiei in cadrul Hirschmann Automotive.
  • Stabileste si mareste expertiza pentru cresterea cunostintelor de marcare din fabricile companiei. Realizeaza specificatii pentru echipamente din aria sa de responsabilitate, pentru validarea si implementarea lor in productia de serie.
  • Realizeaza si organizeaza validarea masinilor noi prin realizarea unui pre-acceptance (la furnizor) si end-acceptance (in locatia unde echipamentul va fi folosit in serie). In cadrul validarii se asigura ca functionalitatea masinii este realizata conform specificatiilor trimise catre furnizor si in conformitate cu cerintele clientilor, oferind rapoarte specifice in urma la pre-acceptance si end-acceptance
Asteptam cu interes sa ne cunoastem! Aplica acum!

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt producatori Premium de automobile si de subansamble din industria auto.
La Hirschmann Automotive, angajații reprezinta baza succesului afacerii. În ultimii 10 ani, numărul de angajați a crescut de zece ori - și încă ne dezvoltăm continuu.
Doresti să faci parte din acest progres? Alatura-te noua!
Cresterea este posibila doar lucrand impreuna!
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024