Inginer Serviciu Tehnic si Inginer Site Management constructii si instalatii

SCALA PROJECT MANAGEMENT S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastră caută Inginer Serviciu Tehnic si Inginer Site Management specializati în construcții și instalații pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal va avea o experiență solidă în domeniul construcțiilor și va fi responsabil de supervizarea și coordonarea proiectelor noastre.

Descrierea jobului

1.Inginer Serviciu Tehnic - Construcții și Instalații
Responsabilitati:
  • Verifica facturile subantreprenorilor din santier.
  • Intocmeste si transmite rapoartele de verificare ale facturilor.
  • Introduce facturile in sistemul de urmarire al costurilor;
  • Tine legatura cu departamentul Financiar-Contabil cu privire la efectuarea platilor;
  • Tine legatura cu departamentul Juridic cu privire la semnarea contractelor noi/actelor aditionale;
  • Elaboreaza devizele de oferta si caietele de sarcini pentru licitatii;
  • Realizeaza ofertele in cadrul licitatiilor, participa la sustinerea sau negocierea ofertelor;
  • Analizeaza si verifica documentatia primita – efectueaza corelarea specificatiilor cu caietele de sarcini si cu planurile si listele de lucrari
  • Ofera solutii tehnice in realizarea ofertelor;
  • Participa la intocmirea propunerii tehnice in vederea depunerii ofertei pentru licitatii;
  • Extrage materialele si echipamentele necesare conform specificatiilor din proiectul tehnic pentru a solicita oferte de pret si fise tehnice de la furnizori/producatori;
  • Supervizeaza proiectele de construcții și instalații pentru a asigura conformitatea cu standardele de calitate și siguranță.
  • Asigura respectarea termenelor de livrare și a bugetului alocat pentru fiecare proiect.
  • Identifica și rezolva eficient problemele tehnice care pot apărea pe parcursul proiectelor.
Ne dorim persoane:
  • Cu studii superioare în domeniul ingineriei construcțiilor sau instalațiilor.
  • Care sa detina cunoștiințe avansate de operare PC obligatorii - pachetul Office (Word, Excel, Outlook); AutoCAD
  • Care sa detina cunostinte aprofundate ; bune practice de management tehnic al unui proiect, planificare proiecte de inginerie, ofertare si contractare (experienta in domeniul ofertarii este un avantaj)
  • Care sa detina cunoștințe solide de legislația și standardele din domeniul construcțiilor.
  • Cu disponibilitate la deplasări în afara localității atunci când situația o impune in vederea culegerii de date din teren, participări la faze determinante, predări de amplasament, ședințe de avizare etc.
  • Cu abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.
  • Cu abilități excelente de cercetare, analiză, sinteză și management al timpului.
  • Cu atenție la detalii și orientare către rezultate.
2.Instalații si Inginer Site Management - Constructii si Instalatii
  • Sa studiezi, sa optimizezi proiectele si sa implementezi proiectele
  • Sa asisti proiectantii in elaborarea proiectelor asigurand colaborarea cu toate specialitatile.
  • Sa te implici in contractarea si ofertare inclusive bugetari,grafice, urmarire financiara macro pe proiect.
  • Sa verifici respectarea prevederilor prevazute in legislatie si proiectare inclusive sa te ocupi de receptia cu autoritatile si companiile implicate.
  • Sa asiguri fluxul de informatii intre participantii la proiect (beneficiari, manager executiv, proiectant, consultanti, etc.);
  • Sa te asiguri de solutiile tehnice alese.
  • Sa fi responsabil de tot ceea ce vizeaza realizarea si implementarea proiectului de instalatii/constructii.
  • Care vor sa lucreze intr-o echipa dinamica, vor sa invete si sa evolueze.
  • Proactive, pasionate de ceea ce fac, organizate, structurate.
  • Cu studii superioare tehnice (facultatea de instalatii/constructii).
  • Cu experienta in domeniu.
  • Dinamice, flexibile, versatile, cu abilitati reale de previzionare, planificare si organizare.
  • Cu abilitati foarte bune de negociere si calcul matematic; cu capacitate de a lucra cu termene limita.
  • Cu cunostinte Autocad, Excel (mediu spre avansat).
  • Cunostinte tehnice avansate.
  • Ideal sa fi lucrat in proiectare,management de proiect sau la serviciu tehnic al unei firme de executie si nu numai
Beneficiile oferite includ oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic, provocator și de a contribui la proiecte de construcții și instalații de amploare. Compania noastră oferă de asemenea posibilități de dezvoltare profesională și un pachet salarial atractiv.

Scala Development este una dintre principalele companii de dezvoltare imobiliare din Cluj-Napoca cu proiecte în valoare totală de peste 150 milioane de euro.Din 2016 dezvoltăm proiecte rezidenţiale gândite pe principii
solide de calitate şi standarde ridicate de locuire.
Misiunea noastră devine angajamentul față de satisfacția clienților pentru a oferi proprietăți care nu doar îndeplinesc, ci și depășesc așteptările.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024