Gratis

Inginer service echipamente medicale

MEDIST SRL

Candidatul Ideal

  • absolvent de studii superioare în unul dintre domeniile: automatică, electronică, electrotehnică, inginerie medicală, mecanică fină;
  • posesor permis de conducere categoria B;
  • cunoștințe avansate de limba engleză;
  • cunoștințe avansate MS Office;
  • pasionat de domeniul echipamentelor medicale și care are cunoștințe generale de medicină și fizică;
  • persoană îndemânatică care are capacitatea de a identifica problema reală și de a găsi soluții pentru rezolvarea acesteia;
  • atitudine orientată către client, serios, organizat și adaptabil, cu spirit de inițiativă și observație;
  • sociabil, cu spirit de echipă și dispus pentru un job ce presupune deplasare în țară.

Descrierea jobului

  • Oferă diagnostic, întreține și repară aparatura medicală din portofoliul companiei (neutralizatoare deșeuri medicale) la beneficiar, cu standarde ridicate de calitate, fără a afecta activitatea beneficiarior, cu costuri minime și eficiență;
  • Instalează echipamente medicale la client și realizează instruiri de bază utilizatorilor beneficiarilor despre cum se utilizează aparatura medicală;
  • Menține o bună relație de colaborare cu clienții și cu utilizatorii aparatelor și informează directorul de service despre necesitățile acestora;
  • Întocmește periodic lista cu piese de schimb, consumabile și alte materiale necesare bunei desfășurări a activității de service;
  • Completează formularul de service și alte documente specifice, documentele financiar-contabile legate de desfășurarea activității, în conformitate cu politica companiei;
  • Comunică permanent cu superiorul ierarhic și colegii cu privire la soluții pentru optimizarea activității;
  • Consultă permanent documentația de service pusă la dispoziție de producători și companie;
  • Informează superiorul cu privire la eventuale reclamații primite de la clienți;
  • Raportează activitatea în conformitate cu procedurile de lucru interne ale companiei.

Beneficii
  • dezvoltare profesională în una dintre cele mai mari companii din domeniu;
  • program de inducție și pregătire susținut de o echipă profesionistă și experimentată;
  • mediu de lucru plăcut (flexibilitate în organizarea programului/ deplasărilor etc.).

S.C. Medist S.R.L. este o companie cu capital integral românesc, înființată în anul 1994, având ca domenii principale de activitate importul, distribuția și serviciile de post-vânzare pentru echipamente medicale.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Craiova și Iași.
Compania face parte din Grupul MEDIST care a fost selectat printre ”Cele mai bune locuri de muncă din România în 2022” (Best Places to Work For in Romania in 2022).
Poți afla mai multe despre noi accesând: https://medist-srl.ro

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024