Publicat 24 Iul 2019 | Reactualizat 19 Aug 2019 | Expiră 23 Aug 2019

INGINER SERVICE ECHIPAMENTE MEDICALE

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Inginerie, Medicina umana, Medicina veterinara

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare tehnice - obligatoriu.
Experienta in activitati de service aparatura medicala – minim 3 ani.
Constituie un avantaj experienta in service de aparatura de laborator.
abilitati de comunicare, orientare catre client.
Fire organizata, gandire analitica, capabil sa gestioneze situatii de criza si sa respecte termene limita.
Motivat si orientat catre indeplinirea obiectivelor impuse, dinamic, spirit de initiativa.
Disponibilitate la deplasari interne si externe.
Disponibilitate la program de lucru prelungit.
Cunostinte de limba engleza nivel avansat – obligatoriu.
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte operare PC nivel mediu;
Eficienta in indeplinirea sarcinilor de serviciu;
Meticulozitate, atentie la detalii, abilitati de comunicare, lucru in echipa;
Persoana energica, proactiva, amabila.

Descrierea jobului

Deplasarea la beneficiari (România);

Executa punerea in functiune a analizoarelor comercializate;
Executa interventii-reparatii si intretinerea pt analizoarele comercializate;
Asigura pregatirea operatorilor in executarea intretinerii analizorului;
Intocmeste rapoarte de service si dupa caz procese verbale de instalare;
In relatiile cu celelalte departamente din firma, asigura consultanta potrivit specificului departamentului de service;
Participa si /sau organizeaza cursuri de pregatire si perfectionare specifice activitatii desfasurate de departamentul de service;
Imbunatatirea permanenta a pregatirii profesionale si de specialitate;
Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei;
Pachet salarial motivant;
Masina; Laptop; Telefon;

OMNIVET IMPEX S.R.L.(din 2019 sub brandul OMNIGEN) este o companie cu capital exlusiv privat, infiintata in Romania in anul 2004, specializata pe importul, distributia si suportul de specialitate pentru dezvoltarea de aplicatii, precum si service-ul echipamentelor medicale importate. Omnigen este partener exclusiv al unor companii prestigioase din intreaga lume, printre care Qiagen GmbH unul dintre cei mai importanti producatori de echipamente si reactivi de biologie moleculara din lume.
www.omnigen.ro ; www.qiagen.com
Cu un portofoliu de peste 150 de clienti (spitale, laboratoare private, centre medicale, laboratoare sanitar-veterinare si institute de cercetare) Omnivet ofera solutii pentru a permite partenerilor nostri sa obtina rezultatele de care au nevoie in cel mai scurt timp posibil cu cele mai inovatoare tehnologii, in diferite domenii:
Cercetare si Inovare (prin tehnici PCR, qPCR, secventiere, NGS)
Diagnostic molecular uman (prin tehnici NAT, qPCR, pirosecventiere, hybrid capture, NGS) pentru diferite tipuri cancere, boli infectioase virale si bacteriene si serologic (ELISA) pentru tuberculoza latenta.
Testare sindromica
Screening
Identificare umana (determinarea paternitatii si a profilelor umane pentru cazuri judiciare sau baza de date prin fluxuri de lucru validate)
Diagnostic veterinar, sanatate animala si siguranta alimentelor (prin tehnici ELISA, PCR si qPCR)

INGINER SERVICE ECHIPAMENTE MEDICALE  -  Omnivet Impex SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles