Gratis

Inginer/Sef de santier-disponibilitate de deplasare in tara

RC BETON BAU S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

• Experiență relevantă de min. 3 ani în coordonare șantier;
• Studii de specialitate: în domeniul construcțiilor (inginer constructor - prezintă avantaj);
• Capacitatea de a lucra atât singur cât și în echipa în toate fazele proiectului;
• Atitudine pozitivă și abilități de a mobiliza echipa din subordine;
• Permis de conducere - categoria „B"​
​• Bune abilități de comunicare, organizare, spirit de observație, atenție la detalii și flexibilitate;
• Competențe și abilități de organizare;
• Punctualitate și rigurozitate în îndeplinirea sarcinilor de serviciu.

Descrierea jobului

Care vor fi atribuțiile tale principale:
• Conduci și răspunzi de toate activitățile desfășurate la punctul de lucru pentru care ești desemnat responsabil;
• Realizezi lucrarea încredințată în timp util conform graficului de execuție;
• Organizezi și coordonezi și planifici activitatea subantreprenorilor și a persoanelor din subordine;
• Urmărirea execuției lucrărilor pe șantier atât din punct de vedere al calității cât și al respectării termenelor de execuție a lucrărilor;
• Instruiești personalul din subordine;
• Asiguri legătură cu furnizorii de materiale;
• Asiguri respectarea riguroasă a tehnologiilor de execuție și a instrucțiunilor privind exploatarea și întreținerea mijloacelor și uneltelor de producție, fiind responsabil de corectă și bună utilizare a tuturor utilajelor de pe șantier;
• Controlezi calitatea lucrărilor pentru asigurarea prevederilor din documentațiile tehnice;
• Identifici cu promptitudine neconcordanțele între proiect și situația din teren;
• Răspunzi de raportarea realizărilor pentru decontarea lunară a producției executate de șantier, corespunzător stadiilor fizice înregistrate și confirmate;
• Întocmirea necesarului de materiale, urmărirea aprovizionării la timp conform comenzilor;
• Verificarea calității și conformității materialelor precum și a serviciilor subcontractantilor, atunci când este cazul;
• Menținerea legăturii cu beneficiarul și subcontractantii;
• Menținerea relației cu autoritățile (Primarii, Inspectoratul de Stat în Construcții, etc.);
• Comunicarea cu celelalte departamente pentru a asigura fluxul informațional.

RC BETON BAU asigură un mediu proprice în care te poți dezvolta ca profesionist, să-ți demonstezi calitățile, fiind alături de colegi pasionați de ceea ce fac, într-o echipă dinamică, în mijlocul unor situații practice foarte variate.
Compania RC BETON BAU are ca principal obiect de activitate managementul de șantier, coordonarea și supervizarea lucrărilor de construcții (rezidentiale și industriale, atât în România, cât și în Germania.
Vrei să te alături echipei noastre? Trimite-ne CV-ul tău.
#echiparcbb #impreunapentrusucces
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024