Inginer pt activitate tehnico-comerciala si service (Cod DC)

GAS ELECTRO SYSTEMS

Candidatul Ideal

Angajam inginer pentru activitate tehnico-comerciala si service in domeniul instalatiilor de ardere cu combustibili gazosi si lichizi (arzatoare industriale si aparatura aferenta).
- absolvent de studii superioare tehnice in domeniu (mecanica, masini termice, energetica, etc.);
- experienta anterioara in domeniu;
- limba engleza;
- permis de conducere;
- disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- intocmirea de oferte si acordarea de consultanta pentru alegerea echipamentelor;
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti si extinderea portofoliului de clienti;
- asistenta tehnica si suport pentru clienti;
- efectuarea de activitati de service/intretinere;
- transmiterea si urmarirea comenzilor catre furnizori;
- urmarirea comenzilor primite de la clienti.

Beneficii:
- job full-time in cadrul unei companii si a unui colectiv cu multa experienta in domeniu;
- partciparea la proiecte variate intr-un domeniu plin de provocari;
- salariu in funcţie de profil si de experienta, sistem de bonus-uri;
- contract pe perioada nedeterminata dupa perioada de proba.

Gas Electro Systems si-a inceput activitatea in anul 2004 ca reprezentanta tehnica si comerciala in Romania a firmei Kromschroeder, lider mondial in domeniul echipamentelor pentru instalatii de ardere cu gaz. Ulterior au fost incluse in portofoliu si produsele firmelor LBE si Hauck, devenite parte a grupului Elster Kromschroeder. De la inceputul anului 2015, dupa achizitia Eclipse de catre Elster Kromschroeder si consolidarea celor patru companii (Kromschroeder, Eclipse, LBE si Hauck) in cadrul noului brand Elster Thermal Solutions, am devenit reprezentanta exclusiva a acestui grup in Romania. Un an mai tarziu Honeywell preia grupul Elster, iar Gas Electro Systems devine distribuitor si partener pentru Romania al nou createi divizii Honeywell Thermal Solutions, adaugandu-si in portofoliu si brand-ul Maxon. Astfel, Gas Electro Systems este in masura sa furnizeze o gama completa de echipamente pentru instalatii industriale de ardere (arzatoare, echipamente de reglare, siguranta si masura, etc.).

Gas Electro Systems, prin personalul specializat cu experienta in domeniu, va sta la dispozitie nu doar pentru furnizare de echipamente, dar si pentru consultanta in vederea alegerii echipamentelor si solutiilor adecvate pentru aplicatiile dvs., asistenta tehnica, service, training.

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024