Gratis

Inginer Proiecte Fotovoltaice

Bergerat Monnoyeur

Candidatul Ideal

BERGERAT MONNOYEUR
caută pentru divizia Eneria, departamentul Soluții Eficiență Energetică – Mogoșoaia:

Inginer de Proiect Instalații Fotovoltaice si HVAC
Inginerul de proiect va gestiona toate aspectele proiectelor atribuite pe parcursul intregului proces de implementare, si se va asigura ca proiectele sunt finalizate in termen si in limitele bugetului, minimizand in acelasi timp riscurile si maximizand marjele.

CONDIȚII DE OCUPARE

Studii superioare, absolvent/ă al facultatilor de Inginerie: Inginer Energetician/ Instalatii in Constructii sau echivalent.
Experienta pe un rol de Inginer de Proiect/ Executie Instalatii Electrice/ HVAC de minim 5 ani;
Autorizare ANRE pentru gradul IIA/B;
Cunostinte avansate in utilizarea softurilor de specialitate;
Reprezinta un avantaj experienta in domeniul instalatiilor fotovoltaice si HVAC de minim 1 an;
Cunostinte de limba engleza nivel mediu;
Permis categoria B si disponibilitatea pt. deplasare in tara;

PROFIL CANDIDAT
Sa abordeze cu entuziasm proiectele in desfasurare;
Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
Excelente abilitati de organizare;
Persoana metodica, riguroasa, atenta la detalii si calitate;

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI

Asigura suport tehnic departamentului comercial si partenerilor;
Comunica echipei de management sau partilor implicate, viziunea asupra proiectului;
Evalueaza si aproba schemele monofilare si schemele de detaliu ale tablourilor electrice si de automatizare specifice proiectului conform normativelor in vigoare;
Intocmeste liste de materiale si documentatii pentru avizare;
Verifica si valideaza sau solicitata modificari proiectantiilor pentru documentatia tehnica de executie;
Construieste si dezvolta relatii cu partenerii interni si externi;
Gestioneaza negocierile contractuale, comenziile de materiale, si alte acorduri cu subcontractorii si furnizorii;
Supervizeaza desfasurarea lucrariilor de instalare si ofera suport tehnic subcontractoriilor;
Se asigura ca este realizata documentatia pe linie de SSM pentru fiecare proiect, si ca subcontratorii indeplinesc si respecta obligatiile SSM;
Intocmeste graficele de executie ale proiectelor si urmareste derularea acestora;
Coordoneaza punerea in functiune a instalatiilor, instruirea personalului beneficiarului si predarea documentatiei;
Participa la avizare si sustine proiectul catre Operatorul de Distributie;
Se asigura ca lucrariile sunt finalizate conform termenelor contractuale;
Efectueaza diagnosticarea defectelor in perioada de garantie.

Ce iti oferim?

Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster.
Mașină de serviciu, telefon, laptop.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024