Gratis

Inginer Proiectare si Ofertare celule medie tensiune

Invest Servicii Comerciale S.R.L.

Candidatul Ideal

Inginer proiectare si ofertare celule medie tensiune pentru compania Invest, cu sediul central in localitatea Dej.

Candidatul ideal:
  • ai studii superioare absolvite cu diploma de licenta pe profil tehnic (Inginerie Electrica sau in alte domenii relevante);
  • ai experienta anterioara de minim 1-2 ani in proiectare si ofertare;
  • ai cunostinte bune de operare in programele AutoCAD si EPlan Electric;
  • ai cunostinte despre principiile de functionare a echipamentelor de medie tensiune (transformator de masura/protectie/relee etc);
  • ai o buna intelegere si interpretare a schemelor monofilare;
  • ai disponibilitatea de a calatori in scop profesional.

Descrierea jobului

Ce responsabilitati ai in cadrul acestei pozitii?
  • analizezi documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul);
  • analizezi specificatiile primite de la client si propui solutii tehnice;
  • elaborezi oferta tehnico-economica conform specificatiilor primite pentru echipamente de medie tensiune;
  • acorzi cele mai bune solutii, din punct de vedere tehnico-economic, pentru elaborarea ofertelor catre clienti;
  • proiectezi circuite secundare pentru echipamentele ofertate;
  • precizezi materialele si echipamentele esentiale care intra in structura ofertei (specificatiile tehnice si cantitatile);
  • pregatesti extrasele de cantitati conform proiectului si bugetului aprobat in vederea comenzilor de materiale;
  • aduci idei de imbunatatire pentru reducerea timpilor de executie a circuitelor secundare.

De ce compania Invest?
  • pachet salarial motivant pentru a-ti recompensa contributia la succesul companiei;
  • mediu de lucru care stimuleaza dezvoltarea personala si profesionala;
  • sprijin continuu pentru cresterea profesionala;
  • primesti echipament special pentru birou (telefon, laptop, agenda);
  • oportunitati de a calatori in diverse localitati.

Invest, activeaza in sectorul instalatiilor din 1997, remarcandu-se in piata rezidentiala si industriala prin serviciile de calitate prestate pana in prezent. Invest ofera servicii complete de consultanta, proiectare, executie si mentenanta pentru urmatoarele domenii de activitate:
- instalatii si retele electrice;
- automatizari;
- instalatii termice;
- instalatii sanitare;
- instalatii de climatizare;
- instalatii tehnologice;
- instalatii de prevenire si avertizare la efractie si incendiu;
- sisteme fotovoltaice si micro-turbine eoliene.

Va asteptam cu drag in echipa noastra de specialisti. Va oferim un mediu de lucru profesionist si prietenos, dezvoltarea personala a angajatilor, satisfactia muncii si placerea de a lucra in compania noastra fiind una dintre prioritatile firmei.

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024