Gratis

Inginer Proiectant

LEONI WIRING SYSTEMS ARAD SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul tehnic;
  • Experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj;
  • Utilizare PC-MS Office;
  • Cunoasterea limbii Engleze - nivel mediu;
  • Experienta cu urmatoarele programe prezinta avantaj: Capital Harness, LDorado, AutoCAD, CATIA;
  • Capacitate de comunicare;
  • Flexibilitate;
  • Spirit de echipa;

Descrierea jobului

  • Pregatirea si dezvoltarea desenelor pentru produsele noi si pentru produsele existente;
  • Investigarea si colectarea informatiilor necesare pentru completarea desenelor detaliate necesare inginerilor de proces;
  • Elaborarea solutiilor economice, tehnice şi tehnologice;
  • Realizarea de calcule impuse in proiectare;
  • Completarea notelor de materiale si aducerea la zi a listelor de componente;
  • Acordarea de suport inginerilor de proces prin revizuirea si propunerea unui design detaliat al produselor noi si al schimbarilor; tehnice folosind sisteme CAD, in conformitate cu standardele si procedurile LEONI si ale clientilor;
  • Arhivarea dosarelor cu desene in conformitate cu standardele;
  • Colaborarea cu echipele care realizeaza prototipuri in rezolvarea problemelor de design.

LEONI este un furnizor global de produse si solutii pentru gestionarea energiei si a datelor in sectorul auto si alte industrii. Lantul valoric cuprinde fire, fibre optice, cabluri standardizate, cabluri speciale si componente aferente realizate prin intermediul sistemelor de cablare dezvoltate la comanda, precum și servicii. In calitate de partener de inovatie si furnizor de solutii, LEONI isi sustine clientii cu dezvoltare accentuata si expertiza in sisteme. Grupul de companii listat pe piata are 100.000 de angajati in 30 de tari, generand vanzari consolidate in valoare de 4.1 miliarde euro in 2020.
Cautam persoane ca tine.

*Persoanele de toate genurile sunt tratate in mod egal; Pentru simplificarea lingvistica si o mai buna intelegere, in text se foloseste doar forma masculina.
LEONI proceseaza datele dumneavoastra intr-un sistem informatic care este consecvent in cadrul companiei si care utilizeaza furnizori externi. Prin trimiterea aplicatiei dumneavoastra, sunteti de acord cu aceasta procedura. LEONI asigura respectarea protectiei datelor.
ARA0000SS
Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024