Gratis

INGINER PROIECTANT TAMPLARIE ALUMINIU

PINUM DOORS&WINDOWS S.R.L.

Candidatul Ideal

  • cunoștințe tehnice avansate în domeniul tâmplăriei din aluminiu,
  • studii tehnice și experiență în domeniul construcțiilor/ inginerie mecanica
  • cunoștințe solide de operare PC
  • cunostinte solide Autocad
  • cunostinte avansate de lucru cu programe specializate in tamplarie aluminiu ( Orgadata, Schuecal, Reynapro, etc)
  • cunoasterea sistemelor de aluminiu si feronerie din aluminiu
  • cunoasterea programelor de lucru cu centre de prelucrare este un plus
  • gândire analitică
  • atenție la detalii
  • interes pentru dezvoltarea personală și profesională

Descrierea jobului

  • pregatirea si realizarea documentatiei pentru proiectele la care participa;
  • intocmirea proiectelor de executie in vederea lansarii in productie si urmarirea acestora de-a lungul procesului de fabricatie;
  • Intocmirea de detalii autocad
  • intocmirea comenzilor pentru materiile prime si transmiterea catre departamentul aprovizionare
  • suport tehnic pentru personalul din productie
  • monitorizeaza procesul de productie
  • propune masuri pentru eficientizarea productiei
  • găsirea de soluții inovatoare pentru rezolvarea provocărilor tehnice ale proiectelor
  • sprijina departamentul ofertare
  • consiliaza clienții din portofoliu
  • raspunde de calitatea lucrarilor efectuate in conformitate cu normele legale si cerintele clientului
  • raspunde de realizarea proiectelor in termenele stabilite;

In Romania, calitatea si stilul produselor Nusco pot fi gasite sub semnatura Pinum de peste 30 de ani. Firma noastra produce in Romania si in Italia o gama variata de usi si ferestre : usi de interior, usi de intrare, usi metalice, usi blindate, usi rezistente la foc, ferestre din lemn, lemn cu aluminiu, aluminiu, PVC, si parchet. Pinum a cunoscut o dezvoltare continua atat din punct de vedere al capacitatilor de productie cat si a segmentului de piata caruia i se adreseaza. Astazi, Pinum Doors & Windows, inseamna cea mai mare capacitate productiva de usi din Romania, inseamna garantul calitatii produselor livrate si serviciilor prestate, inseamna profesionalismul specialistilor care impreuna pun in miscare acest ansamblu.
Datorita gradului ridicat de flexibilitate si a gamei complete de produse, Pinum Doors & Windows se adreseaza tuturor categoriilor de clienti: persoane fizice, firme de constructii, dezvoltatori cartiere rezidentiale, retele de retail, societati de distributie, proiecte publice, etc.
Te asteptam sa faci parte din echipa noastra !
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024