Gratis

Inginer proiectant structuri metalice

ABC HUMAN CAPITAL

Candidatul Ideal

CERINȚE:

 Studii superioare de specialitate (studii de Master finalizate – Universitatea tehnică de
construcții)
 Experienta 2-4 ani
 Disponibilitate deplasari in șantier pentru realizare relevee și măsuratori, realizarea de
schițe și desene de detaliere în urma măsurătorilor
 Cunostinte in folosirea unei limbi straine: engleza – cunoștiințe nivel mediu/ avansat
(vorbit + scris), inclusiv limbaj tehnic
 Cunoasterea normelor de proiectare in domeniu (Coduri nationale, Eurocode)
 Cunoasterea utilizarii programelor necesare desfasurarii activitatii:
o Microsoft office: Word, Excel, Power Point, Outlook – nivel avansat;
o Internet, E-mail – nivel avansat;
o AutoCAD 2D, 3D – nivel avansat;
o Autodesk Advance STEEL, Revit– nivel mediu;
o Advance Design, SAP2000 – nivel mediu;
o MathCad – nivel avansat;
o NavisWorks, Adobe Acrobat – nivel mediu;
 Permis de conducere-Cat.B

CALITĂȚI PERSONALE:

 Capacitate de analiză și sinteză, capacitate de lucru cu instrumente specifice proiectării
asistate, vedere în spatiu și simț tehnic,
 Seriozitate,
 Dornic de învățare și proactiv
 Spirit de inițiațivă și cooperare,
 Respectarea unor succesiuni de indicații și a unei planificări
 Capacitate de a munci într-o echipă multidisciplinară, abilități de comunicare
 Disponibilitate la deplasări în țară și în străinătate pentru asistență tehnică/ relevee/
proiectare
 Calitati de coordonare echipa si planificare, Capacitate de decizie in momente esentiale

Descrierea jobului

Atribuții:

 Întocmirea de proiecte de execuție și montaj pentru Structuri metalice si suporturi
conducte sub coordonarea șefului de proiect
 Modelare 3D structuri metalice (Autocad, Advance Steel) si calcul structuri metalice
(Graitec Advance Design si Sap2000)
 Întocmire de documente și rapoarte specifice: Breviare de calcul; Memorii tehnice; Caiete
de sarcini; Specificație materiale
 Însușiirea și aplicarea noilor reglementări tehnice în domeniu Elaborare documentaţii de
proiectare pe parte de constructii la faza de: studii de fezabilitate, proiect tehnic şi detalii de
execuţie, respectiv planuri coordonatoare, breviare de calcul, memorii tehnice, caiete de sarcini,
fişe tehnice, planuri de montaj;
 Calcul de dimensionare si verificare pentru structure, fundatii, rezervoare, silozuri,
suporturi, recipiente, inclusiv cele sub presiune, si elaborare documentatii de proiectare;
 Proiectare suporturi susţinere conducte si recipiente sub presiune;
 Elaborare breviare de calcul, memorii tehnice, caiete de sarcini si liste de material pentru
procurare si montaj;
 Elaborare modele 3D
 Asistenta tehnica in santier
 Asistenta tehnica la reglare suporturi susţinere conducte;
 elaborează breviare de calcul, planuri coordonatoare, fişe tehnice, caiete de sarcini
pentru procurare şi montare, planuri de execuție si montaj;
 elaborează documentaţii de proiectare la faza de: studii de fezabilitate, proiect tehnic,
detalii de execuţie pe parte de constructii
 Respectă prevederile documentației sistemului de management al călității, mediului și
OHSAS: manualul calității, mediului și OHSAS (MMC-M-OHSAS), procedurile generale (PG),
procedurile de proces (PP) și instrucțiunile de lucru (IL) și răspunde de realizarea prevederilor
aplicabile în activitatea pe care o desfășoară;
 Respectă prevederile documentelor sistemului de management al calităţii pentru
domeniul nuclear pentru activităţile desfăşurate; identifică şi documentează orice neconformitate
sau problemă referitoare la calitate care poate necesita corecţie şi iniţierea unei acțiuni
corective; implementează acţiunile corective şi preventive stabilite pentru activităţile desfăşurate.
 participă la asistenţa tehnică pe şantier si la şedinţele de coordonare şi asigură realizarea
în termen a măsurilor stabilite;
 asigură efectuarea acţiunilor corective solicitate prin avizele date.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din anul 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri. Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse. Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting. Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual. www.abchumancapital.ro

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024