Gratis

Inginer Proiectant Structuri Metalice Si Fundatii

MR.2PLB

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice (inginer constructor).
  • Experienta anterioara in proiectarea structurilor metalice.
  • Cunostinte de softuri specializate de calcul: Robot Structural Analysis.
  • Cunostinte ale normelor europene (EUROCODURILE 0,1,2,3).
  • Cunostintele normelor franceze reprezinta un avantaj (NV65, CM66/Add80, etc).
  • Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.
  • Persoana organizata, motivata, comunicativa.

Descrierea jobului

  • Proiectarea / verificarea structurilor metalice atat pentru faza de ofertare cat si pentru faza de executie.
  • Proiectarea / verificarea fundatiilor structurilor metalice.
  • Calculul asamblajelor (bulonate / sudate / ancore).
  • Modelarea si analiza structurilor metalice cu ajutorul programelor specializate (Robot Structural Analysis).
  • Propunerea solutiilor tehnice, optimizarilor de cantitati.
  • Verificarea desenelor de executie realizate de inginerii din departamentul de detaliere.
  • Intocmirea notelor de calcul si listelor de cantitati pentru ofertare pentru livrare.
Beneficii:
  • Bonuri de masa De 30 RON.

Grup de societati franceze cu birou de proiectare in Romania.

adriana.olteanu@selectconstructii.com

b.ilie@gibard.com
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 2 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024