Gratis

Inginer proiectant structura/ Structural Design Engineer

METROUL S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul CCIA/CFDP (Facultatea de constructii civile industriale si agricole CCIA, CFDP)
  • Experienta in proiectare structuri beton / structuri metal : 2 - 5 ani
  • Abilitati de lucru cu Ms Office, Autocad (sau AllPlan, Revit) pentru structuri beton, Advance Steel pentru structuri metal, Etabs sau SAP 2000 pentru modelarea structurilor din beton armat sau metal
  • Persoana cu simtul raspunderii, judecata si concentrare, capabila sa respecte termenele de predare
  • Adaptabilitate in cadrul echipei si situatii neprevazute
  • Persoana caruia cunostintele tehnice de baza si de legislatie in domeniu nu ii sunt straine.

Descrierea jobului

  • Proiectarea structurilor respectand tema de proiectare
  • Intocmirea proiectelor (piese scrise și desenate) si oferirea de asistenta tehnica la implementarea ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂proiectelor
  • Realizarea documentatiilor pentru structura fazele SPF, SF, DTAC, PT+DE
  • Propunerea solutiilor tehnice in colaborare cu seful de department
  • Modelarea cu ajutorul programelor de calcul
  • Asigurarea suportului tehnic pe tot parcursul executiei lucrarii
  • Gestionarea in mod adecvat a corespondentei electronice si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhivarea documentatiilor aferente activitatii: proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare
  • Implicarea in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte

Cunoscută mai ales ca proiectant general, antrepenor şi consultant pentru realizarea şi modernizarea metroului bucurestean, METROUL S.A. abordează cu succes şi alte direcţii de activitate în domeniile infrastructurii urbane şi de transport, construcţii civile, industriale şi social-administrative, alimentare cu apă şi canalizare, telecomunicaţii şi automatizări, evaluări şi restructurări de companii, consultanţă financiară şi managementul proiectelor, inclusiv al celor cu finanţare internaţională.
METROUL S.A. a dovedit în cei 35 de ani de activitate capacitatea sa managerială şi tehnică pentru derularea proiectelor din domenii diverse, dispunând de o echipă cu pregătire multidisciplinară de înaltă calificare profesională şi garantând calitatea rezultatelor.

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024