Gratis

Inginer Proiectant Sisteme Fotovoltaice

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Studii superioare de preferință in domeniul energetic sau similar;
Minim 5 ani de experiență profesională în inginerie, planificare și construcții sisteme fotovoltaice
Gestionarea lucrărilor de proiectare și inginerie solară fotovoltaică
Experienta in elaborarea proiectelor de sisteme fotovoltaice (Studii de Fezabilitate, Proiect tehnic, Detalii de executie) Utilizarea software-ului de simulare PV SOLAR sau similar
Utilizarea la nivel avansat a aplicațiilor MS Office
Utilizarea la nivel avansat a soft-ului AUTOCAD
Disponibilitate pentru deplasari in tara
Cunoștințe la nivel avansat în limba engleză (scris / vorbit);
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Ofera suport tehnic Departamentului de Dezvoltare in relatiile cu potentialii clienti pentru sisteme fotovoltaice
Participa la intocmirea ofertelor pentru sisteme fotovoltaice
Intocmeste documentatiile de proiectare la fazele de Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru sisteme fotovoltaice
Verifica documentatiile de proiectare la faza de detalii de executie pentru sisteme fotovoltaice
Asigura asistenta tehnica in santier la implementarea proiectelor pentru sisteme fotovoltaice
Dezvolta relatii cu furnizorii de echipamente si cu partile interesate in implementarea proiectelor (Intern sau extern)

Beneficii:
Mediu de lucru placut, salariu atractiv, al 13-lea salariu, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, prime de Paste si Craciun, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024