Gratis

Inginer Proiectant Sisteme Fotovoltaice

ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS SA

Candidatul Ideal

  • studii superioare tehnice (electrotehnica/energetica)
  • experiență în dimensionarea instalațiilor fotovoltaice cu/fără sistem de stocare (minimum 1 an);
  • cunoștințe de proiectare – estimare/deviz proiect;
  • persoana dornica sa activeze intru-un domeniu profesionist
  • cunoștințe de întocmire Devize
  • autorizatie de electrician ANRE ( constituie avantaj)
  • cunostine operare PC pachet MS Office nivel mediu(Word, Excel, PowerPoint, Outlook) si Autocad sau alte programe de proiectare similare;
  • disponibilitatea de a călători în țară și carnet de conducere categoria B.
  • limba engleză la nivel mediu/avansat;
  • prezinta un avantaj: experiență anterioră într-unul dintre domeniile: Instalații Electrice si Termice, IT&C, Construcții.

Descrierea jobului

  • execută lucrările de proiectare conform cerințelor solicitate și respectand standardele de calitate folosind software de specialitate;
  • intocmește documentațiile tehnice în conformitate cu prevederile legislative;
  • prezinta proiectele in timp util catre client/departamentul vanzari;
  • pregateste listele de materiale și piese necesare pentru proiectele de care este responsabil.
  • participa la licitatii publice prin implicarea in propunerea tehnica necesara;
  • urmareste intocmirea tuturor documentelor specific activitatii;
  • realizeaza studii de solutie, de fezabilitate, proiecte tehnice si detalii de executie pentru instalatii electrice;
  • se deplaseaza pentru evaluarea tehnica a proiectului;
  • asigură suport tehnic personalului executant aflat în teren și furnizează la cerere informații suplimentare pentru localizarea cu o mai mare ușurință a locațiilor de execuție

ENSYS este unul dintre cei mai importanți integratori de sisteme fotovoltaice la cheie din România, cu rulaje în 2023 ce depășesc 30 de milioane de euro si peste 300 de profesionisti divizati si impartiti in cele 6 puncte de lucru din Romania.
Cu o experiență de peste 70 MWp putere instala in Romania, in proiecte de tip Rezidential si C&I si inca 50 MWp putere in dezvoltare de tip Utility-Scale, Ensys Renewable Solutions este printre putinele companii din Romania care oferă servicii complete clienților in domeniul generarii de energie din surse regenerabile.
Asiguram serviciul la cheie, de la consultanta tehnica si de specialitate, proiectare, avizare si pana la furnizare, punere in functiune si mentenanța sistemelor fotovoltaice.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024