Gratis

Inginer proiectant - Salariu 1500 - 2000 EURO NET

SUDURA LEMNULUI SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Inginer Proiectant structuri din lemn

Cerinte de baza:
1. Inginer
2. Studii superioare (Universitate Tehnica de Constructii-Politehnica)
3. Limba engleza nivel mediu
4. Experienta in proiectare minim 3 ani dupa terminarea studiilor
5. Cunostinte de calcul structural
6. Cunostinte Autocad 2D, 3D si alte programe reprezinta avantaj
7. Abilitati foarte bune de comunicare, calitati pedagogice (vei sustine training-uri si prezentari ale programelor de proiectare MiTek catre: ingineri proiectanti, arhitecti, birouri de proiectare, tehnicieni proiectanti, studenti an terminal, etc.)
8. Permis de conducere cat. B
9. Disponibilitate de a calatori in tara si in strainatate
10. Persoana studioasa, autodidact/a, dornica de a face cariera in domeniul INDUSTRIEI STRUCTURILOR DIN LEMN PROFESIONALE

Descrierea jobului

Descrierea jobului dupa efectuarea scolarizarii/traning-ului de specialitate pentru programul de proiectare PAMIR

1. Proiectare tenologica structuri din lemn si consultanta pentru partenerii producatori autorizati SUDURA LEMNULUI MiTek (case pe structura din lemn tip framing, sarpante industrializate in sistem grinzi cu zabrele, hale industriale/agricole din lemn, sali de sport, etc.)

2. Efectuiezi RLV-euri (fundatii, centuri, placi din beton armat, etc. si ale constructiilor existente) in vederea proiectarii si montajului structurii din lemn industrializate

3. Convertire proiecte de sarpante si structuri din lemn clasice/traditionale (capriori, popi, pane, scaune, etc.) in proiecte ingineresti moderne, care pot fi executate industrializat in unitatile de productie specializate ale partenerilor SUDURA LEMNULUI- MiTek

4.Prezentari de tehnologie si software in cadrul facultatilor tehnice (Constructii, Politehnica, Arhitectura), de aici poti atrage viitorii cursanti pentru utilizarea programelor de proiectare MiTek PAMIR

OFERTA-BENEFICII
1. Scolarizare gratuita/training pentru programul de proiectare PAMIR Info pe: www,suduralemnului.ro si http://www.mitek.co.uk/PAMIR

2. Contract de munca perioada nedeterminata;

3. Salariu motivant, bonusuri in functie de implicare

NOTA IMPORTANTA IN VEDEREA INTERVIULUI:
Cititi cu atentie cerintele, aplicati numai daca daca jobul vi se potriveste conform pregatirii dumneavoastra si daca doriti sa faceti cariera in acest domeniu!
Vom lua in considerare numai CV-ul aplicat personalizat cu scrisoare de intentie la adresa de e-mail: office@suduralemnului.ro
Informatii suplimentare: 0720 770 850

SUDURA LEMNULUI SRL companie B2B, UNIC DISTRIBUITOR LICENȚIAT al produselor și serviciilor MiTek INC. pentru România, Bulgaria si Rep. Moldova.

Nr 1 mondial în 4 domenii de activitate:

1. Furnizare Software PAMIR, program de proiectare 3D, specializat în desen și calcul structural pentru șarpante și structuri din lemn.

2. Furnizare organe de fixare/asamblare metalice pentu șarpante și construcții din lemn (plăci multicui, POSI STRUT etc.).

3. Furnizare de utilaje și linii complete de producție pentru fabricarea șarpantelor și caselor pe structură din lemn, în sistem industrializat/prefabricat (circulare CNC, prese hidraulice, lasere, mese pentru fabricarea pereților de tip framing la casele din lemn etc.).

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024