Gratis

Inginer proiectant-proces

Ulma Packaging Production SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutare de Inginer/tehnician proiectant-proces dornic să se dezvolte în cadrul companiei noastre cu sediul în Apahida, județul Cluj.

Descrierea jobului

Cerințe
- Studii superioare tehnice;
- Experiența pe un post simiar (constituie avantaj);
- Cunostințe tehnice – simboluri și desene tehnice (citire și interpretare), simbologie sudură, metode de fabricație confecții metalice;
- Cunoștințe Autocad, Solid Works, Solid Edge; (CAD)-preferabil modulul Sheet Metal;
- Cunoștințe de limba engleza sau spaniolă (limba spaniolă constituie avantaj);
- Capacitatea de a lucra independent;
- Rigurozitate, perseverentă.

- Definirea proceselor de producție, a fluxurilor de materiale și detectarea oportunităților de îmbunătățire.
- Realizarea desenelor de execuție.
- Realizarea programelor pentru debitare cu laser/ mașină de îndoit.
- Efectuarea studiilor de timp.
- Gestionarea bazelor de date; (sistem ERP).
- Propunerea de acțiuni de îmbunătățire a dinamicii funcționării secțiunii.
- Definirea și actualizarea structurilor de fabricație a componentelor.
- Consilierea personalului din zona sa cu privire la toate acele aspecte tehnice din procesele și operațiunile legate de calitatea producției.

Beneficii:
-Tichete de masă;
-Transport asigurat;
-Prime de sărbători;
-Primă de concediu de odihnă sau decontarea concediului;
-Abonament de servicii medicale;
-Programe și cursuri de dezvoltare personală și profesională.

Descrierea companiei

~~Company

ULMA Packaging Production, specialised in the design and production of packaging equipment and services.

With more than 50 years of experience and a team of high qualified professionals, as well as the most advanced design and manufacturing technologies, it offers extensive and innovative solutions in packaging equipment and systems with a main objective: providing additional value to its customers.

The added value. ULMA Packaging Production differentiates itself from the rest of the market by basing itself on solid pillars that sets it apart from the competition.

Not every company is able to undertake and achieve an ambitious challenge as that of expanding internationally. Without a qualified team of people, the technology and know-how acquired from years of experience, and an excellent network of contacts, it is impossible to achieve, as ULMA Packaging Prodcution has done, the challenges of a clearly competitive international setting.

ULMA Packaging Production has a total of 18 subsidiaries in the United States, Brazil, Mexico, Argentina, South Africa, France, Germany, Italy, Holland, Belgium, United Kingdom, Australia, Portugal, Rumania, Poland, Ukraine, Russia and Turkey.

Additionally, ULMA Packaging Production has a Distribution Network that covers more than 50 countries in all the continents. As a result, its exports reach practically the entire world.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024