Gratis

Inginer proiectant / Mechanical Design Engineer

Gühring
2 poziții

Candidatul Ideal

Firma Guhring oferă soluții personalizate clienților noștri din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad de precizie. Multitudinea tipurilor de repere și cerințele dimensionale ridicate implică proiectarea orientată spre client. Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să ne sprijine în creșterea productivității in locatia din Sibiu.

Dacă sunteți familiarizat cu domeniul prelucrărilor metalice, desen tehnic, toleranțe și control dimensional, proiectare 2D si 3D și aveți o atenție sporită la detalii atunci puteți aplica pentru postul de inginer proiectant.

Descrierea jobului

Atribuții
  • Analizarea cerințelor clientului și propunerea celei mai bune soluții pentru prelucrarea cerută
  • Realizarea modelului 3D al sculei așchietoare
  • Crearea desenului de ofertare a sculei așchietoare
  • Crearea desenelor tehnice pentru producția sculei așchietoare
  • Contactarea experților din Germania pentru suport tehnic
  • Colaborarea cu colegii din alte departamente pentru realizarea optima și respectarea termenelor proiectelor
Calificare necesară
  • Absolvent al unei Facultăți Tehnice în domeniul Construcțiilor de Mașini, Mecanică sau similar
  • Experiență în modelare 3D ( Siemens NX reprezintă un avantaj)
  • Cunoștinte în desen tehnic
  • Cunoștinte în toleranțe și control dimensional
  • Cunostiinte de limba germana
Beneficii
  • Salarizare atractivă
  • Asigurare medicală privată
  • Tichete de masa
  • Decontare transport in comun

Gühring este unul dintre liderii mondiali in producţia sculelor așchietoare de precizie.
Productivitatea ridicată, eficiența economică excelentă şi rezultatele optime de prelucrare sunt principiile după care produsele noastre au fost proiectate şi fabricate timp de peste 100 de ani.
Din 2003 Gühring este prezent cu filiala lui națională în România, la locatiile din Sibiu si Cluj-Napoca.

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024