Gratis

INGINER PROIECTANT INSTALATII SANITARE

FIP CONSULTING SRL

Candidatul Ideal

Căutăm INGINER PROIECTANT INSTALAȚII SANITARE cu experiență sau fără, dornic de a realiza proiecte publice de referinţă.
Compania noastră oferă servicii integrate de proiectare arhitecturală și inginerie, proiectare instalații, consultanţă financiară, arhitectură-urbanism, management și implementare de proiect și asistență tehnică.
Te vei implica direct în proiecte de referinţă la nivel naţional și îți oferim toate resursele să te dezvolți într-o echipă de profesioniști.

Candidatul ideal ar trebui sa aiba in primul rand urmatoarele "soft-skills": initiativa, adaptabilitate, empatie cu restul membrilor echipei, atentie la detalii, dorinta de invatare.
✓ Are studii superioare finalizate (facultate/ universitate de profil).
✓ Are experiență în proiectare după terminarea studiilor, în elaborarea proiectelor pentru instalații sanitare aferente fazelor S.F, P.T.H, D.T.A.C, D.E. (dimensionare, elaborare breviare de calcul, întocmire memorii tehnice, caiete de sarcini, antemăsurători și liste de cantități, documentații pentru obținerea certificatului de urbanism și avizelor și acordurilor solicitate prin acesta etc.) - reprezintă un avantaj.
✓ Cunoaște normativele și standardele de proiectare în vigoare.
✓ Cunoаștе programele AutoCAD 2D/3D și Microsoft Office.
✓ Cunoaște programul Revit sau programe de detaliere 3D (Naviswork, MagiCAD) - reprezintă un avantaj.
✓ Se va deplasa la faze determinante pe șantier (dacă este cazul). Permis cat. B - reprezintă un avantaj.
✓ Este o persoană studioasă, autodidactă, dornică dе a face carieră în acest domeniu.

Descrierea jobului

✓ Întocmirea proiectelor de instalații sanitare, pentru toate fazele de proiectare.
✓ Elaborarea soluției tehnice de proiectare.
✓ Verificarea împreună cu echipa de proiectare a cantităților rezultate și coordonarea cu celelalte specialități.
✓ Avizarea internă și la beneficiar a documentației elaborate.
✓ Încadrarea în termenele prevăzute și în conformitate cu nivelul de calitate cerut.
✓ Participarea cu echipa de proiect la fazele determinante și verificarea respectării proiectului. Centralizarea documentației necesare avizării proiectelor.
✓ Acordarea asistenței tehnice în locația beneficiarului sau pe șantier, dacă se solicită acest lucru.
✓ Verificarea respectării proiectului de către executant în virtutea legislației în vigoare.
✓ Propunerea și implementarea soluțiilor și echipamentelor moderne în documentația de proiectare.
✓ Verifică împreună cu echipa de proiectare integrabilitatea în practică a proiectelor.

Ofertă (bonusuri, beneficii):
– Suntem o adevarata echipa, derulam de peste 16 ani proiecte investitionale publice mari, diverse si de portofoliu;
– Pachet salarial competitiv (in functie de expertiza) si diferite bonusuri
- Bonus/proiect, calculat valoric in functie de complexitate;
- Crestere salariala semestriala sau anuala, in functie de performante
- Mediu de lucru atractiv, intr-un spatiu de birouri office in centrul orasului, foarte accesibil cu metroul, transport in comun sau masina
- Oportunități de dezvoltare și implicare în aria de business
- Mediu dinamic de lucru unde implicarea și inițiativa sunt recunoscute și recompensate
- Telefon mobil, laptop de serviciu
- Posibilitate de participare la diverse traininguri, seminarii, congrese de specialitate etc.
- Teambuildinguri în țară și străinătate

Suntem una dintre principalele companii de consultanta in Romania şi suntem compania românească cu cea mai mare experiență în pregătirea și finanțarea proiectelor de mobilitate urbană durabilă și regenerare urbană, având cel mai extins portofoliu de proiecte pregătite în ultimii 5 ani, cu o valoare de finanțare a acestora de peste 590.000.000 euro. Beneficiind de expertiza acumulată în acești ani, în momentul de față consiliem și prestăm diferite tipuri de servicii integrate pentru 30 de municipalități din România, în portofoliul nostru regăsindu-se activ 5 din primele 10 cele mai performante primării din România, conform analizei realizate de UrbanizeHub în 2021, dintre care toate municipiile aflate pe podiumul acestui clasament: Cluj-Napoca, Oradea și Reșița.
Pentru mai multe detalii: www.fipconsulting.ro

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024