Publicat 03 Iun 2021 | Reactualizat 17 Iun 2021 | Expiră 03 Iul 2021

Inginer proiectant instalatii SANITARE/ STINGERE INCENDIU

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice finalizate;
  • Cunostinte de Autocad, Magicad si Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Teams etc);
  • Cunostiinte de proiectare a instalatiilor si echipamentelor dе limitare si stingere a incendiului.
  • Cunostinte legate de normative si legislatia in vigoare din domeniul instalatiilor
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Atentie la detalii, adaptabilitate;
  • Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara
Pot constitui un avantaj:
  • Autorizatie de proiectare a sistemelor de stingere incendiu;
  • Cunostinte de limbi straine - engleza - nivel mediu/avansat;
  • Carnet de conducere categoria B;
  • Cunostinte Revit;

Descrierea jobului

  • Proiecteaza solutii complexe pentru sisteme de instalatii sanitare (alimentare cu apa, canalizare, stingere incendiu hidranti/ sprinklere) aferente cladirilor civile si industriale;
  • Realizeaza si coordoneaza proiectele de instalatii sanitare/ stingere incendiu toate fazele de proiectare (concept, studii de fezabilitate, autorizatie de construire, proiect tehnic, detalii de executie si as built);
  • Realizeaza solutia tehnica de proiectare impreuna cu managerul de proiect;
  • Realizeaza partile desenate si partile scrise ale proiectului (planuri, scheme, memoriu tehnic, caiet de sarcini, liste de cantitati);
  • Participarea la sedintele de coordonare pe perioada desfasurarii proiectului si la verificarea respectarii proiectului in santier;
  • Asistenta tehnica in santier (pentru proiectele la care se solicita);

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv, in functie de cunostinte si experienta;
  • Program de lucru: 8 ore/ zi, cu flexibilitate privind ora de incepere/ sfarsit a programului;
  • Cresteri salariale in functie de performante, responsabilitate si capabilitatea de a finaliza integral un proiect;
  • Bonificatii anuale consistente in functie de realizari;
  • Posibilitatea invatarii si acumulare de experienta;
  • Participarea la training-urile realizate de catre producatorii de echipamente cu care colaboram;
  • Evolutie continua, posibilitati reale de dezvoltare si lucru in proiecte de anvergura;

INSTALTEK PROJECT este o companie specializata in proiectarea completa in domeniul instalatiilor pentru constructii (electrice/ detectie incendiu, termice/ climatizare/ ventilare, sanitare/ stingere incendiu) oferindu-va cele mai sustenabile solutii. Personalul companiei este format din specialisti cu o solida pregatire profesionala care sunt in permanenta la curent cu inovatiile din domeniul instalatiilor oferind solutii tehnice si economice care sa respecte solicitarile clientului. Compania INSTALTEK PROJECT are in prezent cadrul departamentului de proiectare ingineri cu experienta atat in sectorul constructiilor civile cat si industriale si este in continua dezvoltare. Dintre partenerii nostri amintim: Prime Kapital, NEPI Rockcastle, One United, Optim Project Management, One PM, GlobalWorth, Primavera Development, WorldClass, Savana, Cumulus Architecture, K-BOX Construction Design sau HB Design.

Inginer proiectant instalatii SANITARE/ STINGERE INCENDIU  -  Instaltek Project S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles