Gratis

Inginer proiectant instalatii mecanice

Electroproiect S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii: superioare, tehnice, pe specializare: instalatii;
- Cunostinte necesare proiectarii de sisteme si instalatii HVAC, elaborarii de solutii tehnice cu respectarea cerintelor normelor si normativelor in vigoare precum si asigurarea unui raport optim calitate pret;
- Experienta profesionala: minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte bune de AutoCAD; MAGICAD/REVIT 3D ( constituie avantaj), programe de editare şi proiectare specifice domeniului, operare PC (Word, Excel, Outlook);

Descrierea jobului

- Elaboreaza DTP conform comenzilor de proiectare, documentatiei tehnice de ofertare si cerintelor beneficiarului;
- Se incadreaza in termenele prevazute si in conformitate cu nivelul de calitate cerut;
- Elaboreaza solutia tehnica de proiectare pentru specialitatea : HVAC si o prezinta spre verificare si avizare sefului de proiect si de echipa;
- Intocmeste temele de proiectare pentru celelalte specialitati si le inainteaza in termenele convenite de seful de proiect coordonator;
- Avizeaza intern si la beneficiar documentatia elaborata;
- Respecta deciziile in vigoare in ceea ce priveste lucrul cu documente confidentiale si secrete;
- Acorda asistenta tehnica in locatia beneficiarului sau pe santier, daca se solicita acest lucru;
- Verifica respectarea proiectului de catre executant in virtutea legislatiei in vigoare;
- Propune si implementeaza solutii si echipamente moderne in documentatia de proiectare;
- Verifica impreuna cu echipa de proiectare integrabilitatea in practica a proiectelor;
- Participa cu echipa de proiect la fazele determinante si verifica respectarea proiectului;
- Colaboreaza si ajuta la orice alta activitate desfasurata in cadrul punctului de lucru, sub directa coordonare a responsabilului lucrarii respective;
- Raporteaza sefului ierarhic orice problema intervenita pe durata activitatii desfasurate, ce poate avea implicatii in relatia cu beneficiarii.

Electroproiect, companie membră a grupului UTI, oferă servicii de proiectare și consultanță în domeniul construcțiilor și instalațiilor și livrează proiecte la cele mai ridicate standarde de calitate, cu cele mai noi soluții din industrie, în cel mai scurt timp și asigurând eficiența costurilor. Proiectele noastre sunt rezultatul unei abordări conceptuale riguroase, colaborative, centrată pe nevoile clientului final. Utilizăm metode moderne de proiectare asistată de calculator, pentru a asigura durata optimă de realizare a proiectului final și modificări adaptate cerințelor clientului.

Dorința de a crea infrastructuri construite durabile și eficiente energetic ne motivează să reinventăm modul de abordare a proiectelor și să acumulăm noi cunoștințe tehnice. Suntem experți în servicii de proiectare, consultanță, asistență tehnică și servicii conexe pentru infrastructuri construite, oferind expertiză de neegalat.

Activitățile noastre

Expertize și studii de specialitate Documentații pentru avize și autorizări Proiectare pentru infrastructuri construite Asistență tehnică pe durata execuției Consultanță

Specializările noastre

Arhitectură Structură Sistematizare verticală/plan general Instalații electrice de curenți tari de joasă și medie tensiune Instalații de curenți slabi și sisteme de securitate Instalații speciale de stingere a incendiilor (gaze inerte, aerosoli etc) Instalații de comunicații Instalații de automatizare, gestiune centralizată – BMS și SCADA Instalații HVAC Instalații sanitare și de stingere a incendiilor cu apă

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024