Gratis

Inginer proiectant instalatii electrice/termice/sanitare

Globexterra S.R.L.

Candidatul Ideal

- studii superioare de specialitate finalizate;
- minim 1 an experienta profesionala in cadrul proiectelor cu finantare publica;
- constituie un avantaj detinerea certificarilor/ autorizatiilor/ atestatelor necesare specializarii (autorizatie electrician min. gr. IIA, certificat profesional proiectant sisteme de securitate – instalatii limitare si stingere incendii, detectie, semnalizare si avertizare incendiu, detectie si semnalizare antiefractie, sisteme de ventilare a fumului si gazelor fierbinti, curenti slabi, etc., dupa caz,);
- cunostinte solide in utilizarea softurilor pentru reprezentare grafica (Autodesk, Nemetschek, etc.) si MS Office;
- cunoasterea standardelor, normativelor si a legislatiei in vigoare, aplicabile domeniului de activitate;
- bune abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- isi adapteaza cu usurinta ritmul de lucru in functie de termenele de predare;

Descrierea jobului

- analizeaza documentatiile / informatiile in baza carora se elaboreaza proiectul;
- elaboreaza documentatiile tehnice aferente specialitatii instalatii (parti scrise ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀si desenate) in toate fazele de proiectare (teme de proiectare, documentatii de avizare, memorii tehnice, breviare de calcul, caiete de sarcini, , antemasuratori, planse de instalatii, scheme, etc);
- coreleaza documentatiile elaborate cu cele ale celorlalte specialitati;
- colaboreaza cu celelalte specialitati implicate in proiect;

Incepand din anul 2014, Globexterra SRL ofera servicii integrate de elaborare studii de teren, expertizare, proiectare si consultanta pentru beneficiarii din sistemul public. De-a lungul celor 10 ani de activitate, compania noastra a elaborat peste 350 de proiecte, cele mai multe dintre ele fiind finantate din fonduri structurale.

Echipa noastra este formata din peste 35 de persoane, biroul ofera toate facilitatile si este situat intr-o zona ultracentrala, usor accesibila.

Punem foarte mult accent pe progres, pe calitatea serviciilor oferite si pe respectul reciproc.
Publicat 9 Mai 2024 Reactualizat 9 Mai 2024 Expiră 8 Iun. 2024