Gratis

Inginer proiectant in constructii (structuri metalice)

JOBCONSULT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultății de Construcții sau al unui masterat in Construcții.
Cunoștințe de baza privind rezistenta materialelor si statica construcțiilor.
Cunoștințe de de baza privind normele de proiectare Eurocod pentru structurile de beton armat si structurile metalice.
Experiența anterioara in cadrul unei firme de inginerie structurala constituie un avantaj.
Cunoștințe de limbă engleză la nivel conversational.
Cunoașterea unui program de modelare si detaliere BIM constituie un avantaj.
Atitudinea pozitiva, spiritul de echipa și gândirea deschisa vor fi punctate in urma interviului.

Descrierea jobului

Dorim să extindem echipa noastră și suntem în căutare de ingineri proiectanti entuziasti și dedicati pentru a se alătura biroului nostru de inginerie structurală. Planul nostru de dezvoltare are in vedere deschiderea a doua noi puncte de lucru in Târgu Mureș și în Alba Iulia, iar pentru a asigura o tranziție lină și eficientă, cei selectați vor beneficia de un training complet în Cluj-Napoca. În această perioadă, toate cheltuielile cu cazarea vor fi suportate de către companie.

Modelarea structurilor metalice si prefabricate în programul Tekla Structures.
Calculul structural al îmbinărilor în programele de analiza FEM folosite in cadrul firmei.
Calculul static al structurilor în programele de analiza FEM folosite in cadrul firmei.
Legătură directă cu clienții si project managerii implicați in proiect.
Detalierea si corelarea structurilor in raport cu modelul static.
Coordonarea BIM al celorlalte specialitati implicate in proiect.
Propunerea soluțiilor tehnice și al imbinarilor structurale în funcție de situațiile apărute.
Generarea și cotarea desenelor de productie si montaj în programul Tekla Structures.

Nota: In funcție de experienta profesionala si nivelul salarial dorit, se pot adauga sau exclude unele responsabilități enumerate mai sus.

Având o vastă experiență în domeniul recrutării și o îndelungată colaborare cu firme care activează atât la nivel național, cât și internațional, echipa Job Consult s-a format ca urmare a dorinței noastre de a inova procesul de selecție a candidaților și de a face schimbările necesare în acest sector al pieței locurilor de muncă.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024