Gratis

Inginer Proiectant HVAC

ECOVENT EXPERT S.R.L.

Candidatul Ideal

*Atenție! CV-ul tău va fi luat în considerare doar dacă răspunzi la cele 3 întrebări de la final. Ne dorim doar colegi responsabili.
Dacă ești o persoană ordonată, atentă la detalii, dornică să se dezvolte în permanență și să confere calitate tuturor activităților în care se implică, atunci te apropii de profilul pe care îl căutăm.

CUM O SA FIE SĂ LUCREZI ca Inginer Proiectant HVAC în echipa noastră?
Vei fi persoana responsabilă de proiectarea și identificarea soluțiilor tehnice de ventilare cu recuperare de căldură pentru clienții noștri.
Vei colabora indeaproape cu Echipa de Vanzari si Coordonatorul Tehnic.

CUM NE IMAGINĂM CĂ EȘTI?
  • Educație: Studii superioare tehnice, de preferat UTCB - Instalații.
  • Experiență minim 2 ani în proiectarea instalațiilor de ventilație și climatizare.
  • Cunoștințe bune PC, Microsoft Office, AUTOCAD 2D, 3D.
  • Alte softuri de proiectare precum Revit constituie un avantaj.
  • Experiență în proiectarea sistemelor de ventilare cu recuperare de căldură.
  • Permis auto categoria B.
  • Disponibilitate la deplasări - 30% din timpul de lucru.
  • Limba engleză - nivel mediu/avansat, - obligatoriu.

ABILITĂȚI PE CARE LE CĂUTĂM LA VIITORUL NOSTRU COLEG:
  • Persoană proactiva, cu atitudine pozitivă.
  • Abilități de planificare și organizare.
  • Abilități de identificare a soluțiilor tehnice
  • Abilități excelente de comunicare.
  • Atenție la detalii.
  • Gestionarea mai multor proiecte simultan.

Descrierea jobului

CU CE TE VEI OCUPA:​
1. Studiezi, înțelegi și definești scopul proiectului pentru a asigura cea mai bună soluție pentru proiectul atribuit.
2. Realizezi necesarul de răcire sau ventilație pe baza parametrilor termotehnici, climatici și standardelor aplicabile proiectului.
3. Identifici și propui echipamentele și soluţia tehnică de proiectare pentru instalațiile de ventilare, climatizare.
4. Te deplasezi la obiectivul clientului pentru a vedea situația la fața locului.
5. Elaborezi lista de materiale cu cantități, prețuri de achiziție și manoperă în cazul procesului de ofertare.
6. Oferi suport reprezentantului de vânzări în prezentarea ofertei finale beneficiarului.
7. Comanzi necesarul de materiale de la furnizori.
9. Verifici pe șantier respectarea proiectelor.
10. Te încadreazi în termenele prevăzute şi în conformitate cu ce ai agreat anterior.

ȚI-AM PREGATIT ACESTE BENEFICII:
Posibilități rapide de avansare, în funcție de gradul de implicare.
Mediu de lucu plăcut, profesionist și motivant.
Salariu fix.
Bonus trimestrial daca firma isi realizeaza obiectivul.
Tichete de masă 40 Ron/zi
Asigurare de Sanatate
Traininguri și cursuri de specializare plătite de companie.

Dacă simți că acest job ți se potrivește aplică chiar acum și raspunde la cele 3 întrebări!
Daca simti însă ca acest job nu este pentru tine, atunci te rog să nu aplici.

Descrierea companiei

Despre Grupul ECOVENT:
ECOVENT EXPERT SRL este Reprezentanta oficiala in Romania a Sistemelor de Ventilatie cu Recuperare de Caldura PRANA.
ECOVENT DISTRIBUTION SRL este distribuitor exclusiv LEVOIT, Dantherm, BSK, ERA, AirRoxy precum si distrubuitor al altor producatori in domeniul calitatii aerului.
ECOVENT INSTAL SRL este compania care ofera servicii de montaj, mentenanta si service pentru echipamentele comercializate de grupul Ecovent.

O companie în plină creștere, cu multe oportunități de dezvoltare și promovare, care se ghidează după valori și care pune mult accent pe evoluția personală a fiecărui angajat.

Dacă ești o persoană proactivă, veselă și dornică să învețe multe lucruri noi atunci hai în echipa noastră tânăra și ambițioasă, care dorește să aducă aer proaspăt și curat în casele tuturor românilor.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024