Gratis

Inginer proiectant drumuri

LUDAN ENGINEERING SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Minim 3 ani experienta in proiectarea de specialitate CFDP (DRUMURI).
  • Absolvent al Facultății de CFDP (CAI FERATE DRUMURI SI PODURI) .
  • Cunoștințe solide PC: MS Office (Word, Excel), Autocad, Vehicle Tracking.
  • Cunoștințe bune ale Normativelor de proiectare în vigoare.
  • Cunoasterea cerintelor legale pentru intocmirea documentatiei tehnice in diversele faze de dezvoltare ale proiectului: PT, DTAC, DTDE.
  • Este de preferat cunoașterea limbii Engleze la nivel mediu de către aplicant.
  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte și de a prioritiza sarcinile.

Descrierea jobului

Responsabilități Inginer proiectant / Inginer cfdp:
  • Realizarea documentației tehnice parte scrisă și desenată;
  • Întocmirea proiectelor tehnice în toate fazele de proiectare (concept, proiect tehnic, detalii de execuție, as build), respectând termenele impuse;
  • Asigura activitatea de proiectare pentru proiecte de drumuri si platforme;
  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului;
  • Participa la avizarile interne, cat si la avizarile externe (beneficiar si foruri de avizare);
  • Respecta actele normative in vigoare, aplicabile domeniului pentru care sunt oferite serviciile proiectare;
  • Raspunde de corectitudinea solutiilor tehnice si calitatea documentatiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrarii;
  • Raspunde de respectarea termenului de predare a documentatiilor contractate;
  • Raspunde de asigurarea evidentei tuturor modificarilor proiectului aparute pe perioada executiei;
  • Se prezinta pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor;
  • Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentatiilor tehnice de proiectare
Beneficii:
  • Salariu de baza atractiv + bonuri de masa.
  • Decontarea transportului in comun.
  • Asigurare medicală privată.
  • Oportunitatea de a te dezvolta într-un mediu internațional.
  • Oportunitatea de a participa la proiecte industriale unice pentru Europa si Romania.

Ludan Engineering SRL este un furnizor important de soluţii complete multidisciplinare pentru proiecte industriale, proiecte de mediu și aplicaţii specifice de know-how industrial pentru industriile: chimică şi petrochimică, de rafinărie, energetică, farmaceutică, îngrăşăminte, agricultură, alimentară.

Compania oferă servicii diverse, de la inginerie conceptuală, studii de fezabilitate şi finanţare până la proiectare de bază şi de detaliu, documentaţii pentru obţinere de permise şi autorizaţii, achiziţii, construcţie şi punere în funcţiune cu asigurarea garanţiilor de performanţă.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024