Gratis

Inginer proiectant drumuri (CFDP)

Drum Pod Invest S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Firma de proiectare cu vechime in domeniu angajeazea INGINERI PROIECTANTI DRUMURI pentru birourile din Iasi.

Ce ne‐am dori sa regasim la tine:
  • Studii superioare de specialitate in domeniul CFDP (CAI FERATE DRUMURI SI PODURI);
  • Atentie la detalii, respectarea termenelor limita, indeplinirea obiectivelor, capacitati bune de organizare si planificare;
  • Abilitati de comunicare, capacitate de adaptare, abilitati de lucru individual cat si in echipa;
  • Familiar cu Autocad si suita Office (Word, Excel);
  • Reprezinta un avantaj: Permis categoria B;
VA RUGAM FRUMOS SA APLICATI DOAR DACA SUNTETI INGINER CFDP SAU DACA AVETI EXPERIENTA IN PROIECTARE SAU EXECUTIE LUCRARI DE DRUMURI/PODURI.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Asigura activitatea de proiectare pentru proiecte, in conformitate cu activitatile atribuite de managerul de proiect / seful de proiect;
  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului;
  • Intocmeste temele de proiectare pentru subproiectantii de specialitate din cadrul companiei sau din afara acesteia, cu sprijinul specialitatilor tehnice implicate in proiect;
  • In calitate de membru al echipei de proiect, participa la planificarea proiectului, impreuna cu seful de proiect;
  • Participa la avizarile interne, cat si la avizarile externe (beneficiar si foruri de avizare);
  • Respecta actele normative in vigoare, aplicabile domeniului pentru care sunt oferite serviciile proiectare;
  • Raspunde de corectitudinea solutiilor tehnice si calitatea documentatiilor elaborate în toate etapele de derulare a lucrarii;
  • Raspunde de respectarea termenului de predare a documentatiilor contractate;
  • Raspunde de asigurarea evidentei tuturor modificarilor proiectului aparute pe perioada executiei;
  • Se prezinta pe santier, la etapele de urmarire a executiei lucrarilor;
  • Raspunde de calitatea si termenele de elaborare a lucrarilor si documentatiilor tehnice de proiectare;

Beneficii
  • Oferim un pachet salarial motivant, cat si posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unor proiecte de anvergura pe teritoriul Romaniei (autostrazi, drumuri express, variante ocolitoare)

Compania noastra oferă servicii de consultanţă, proiectare, asistenţă tehnică si executie pentru realizarea lucrarilor de constructii de drumuri, proiectand si asistand toate tipurile de infrastructura rutiera: drumuri, piste de aeroport, alei pietonale, piste de biciclisti.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024