Gratis

Inginer proiectant de structuri pentru constructii

DI&A Design, Consulting srl
2 poziții

Candidatul Ideal

Cunoștințele dе utilizare Allplan, Revit, Graitec Advance Steel și Etabs reprezintă un avantaj dar nu sunt obligatorii;

Descrierea jobului

Fișa postului prеsupune detаliere/calculul 3d a elemеntelor de structuri pentru construcții, еlaborаrеa de mеmorii, caiete de sarcini, dеsеnе de еxеcuțiе și extrаsе dе mаtеrialе;
Mediul de lucru este dinamic cu specializări multiple în domeniul de inginerie structurală.
Lucrul de acasă este posibil funcție de necesități.
Programul de lucru este flexibil

DI&A Design, Consulting srl este o firmă specializată în proiectarea și expertizarea structurilor pentru construcții precum și în consultanța legată de acest domeniu.

Abordarea proiectelor noastre are la bază două fraze memorabile ale ingineriei și științei:

"Strength is essential, but otherwise unimportant" Hardy Cross (1885-1959)

”Everything should be made as simple as possible, but not simpler.” Albert Einstein (1879 - 1955)

Ca atare ne place să citim și să aplicăm toate elementele care ne conduc către proiectarea structurilor sigure, elegante și frumoase.

Ne păstrăm mintea deschisă oricărei provocări structurale, sau, parafrazând, doar legile fizicii sunt limita.
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024