Gratis

Inginer proiectant constructii

S.C.ALLIED ENGINEERS GRUP SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- Absolvent Universitatea Tehnică de Construcții – specialitatea construcții civile;
- Experiență în întocmirea proiectelor tehnice de rezistență pentru construcții;
- Cunostiințe tehice solide în specialitate, atât la nivel teoretic cât și aplicat;
- Experiență minim 1 an în proiectare;
- Cunostințe de utilizare sau capacitate de învățare a aplicațiilor de specialitate (NEMETSCHEK /ALL PLAN, TEKLA STRUCTURES / AutoCAD – 2D, 3D; MagiCAD, Revit / Autodesk Civil3d, SYNCHRO plus SimTraffic);
- Bune aptitudini de utilizare a calculatorului, inclusiv Microsoft Excel, Word, E-mail;
- Cunoștințe de limba engleză (cel putin nivel mediu) reprezintă un avantaj;
- Cunoașterea normelor de proiectare în construcții (Coduri naționale, Eurocoduri);
- Dornic să învețe și să țină pasul cu cele mai recente tehnologii;
- Persoană responsabilă, corectă, implicată, organizată, cu spirit de echipă și inițiativă.

Descrierea jobului

Descriere job și responsabilități:
Principalele responsabilități includ:
- Proiectare construcții conform normativelor și standardelor în vigoare; detaliere;
- Stabilirea de soluțiil complexe pentru proiectare structură pentru proiecte civile și industriale; ​
- Realizarea documentației tehnice la specialitatea structură parte scrisă și desenată; ​
- Întocmirea proiectelor tehnice în toate fazele de proiectare, respectând termenele impuse;
- Deplasarea pe șantier pentru verificarea respectării proiectelor, când este necesar;
- Susținerea soluțiilor tehnice în relația cu beneficiarul.

Beneficii:
- Loc de muncă stabil într-o companie puternică și credibilă;
- Oportunitatea de a participa la proiecte de anvergură și cu mare vizibilitate în București și în țara;
- Integrarea într-o echipă de profesioniști înalt calificați, competenți și dedicați profesiei;
- Mediu de lucru profesional plăcut și dinamic, deschis spre creștere, dezvoltare personală și inovare;
- Stimularea și recompensarea performanțelor individuale deosebite;
- Salariu competitiv, pe măsura experienței de muncă și a rezultatelor personale;
- Cursuri și traininguri pentru dezvoltare profesională;
- Abonament servicii medicale la clinică de sănătate privată;
- Laptop, telefon.

ALLIED ENGINEERS este una dintre cele mai performante companii de proiectare de pe piata, cu sediul in Bucuresti, recunoscuta pentru capacitatea de a coordona eficient proiecte complexe inca din faza de concept. Cu aproape 20 de ani de experiență în industrie, o echipă solidă cu o vastă expertiză academică interdisciplinară și de reglementare, am conceput proiecte ambițioase și complexe – adevărate repere ale pieței noastre de construcții.

Infiintata de catre un grup de ingineri proiectanti de structuri, cadre didactice ale Universtitatii Tehnice de Constructii Bucuresti, ALLIED ENGINEERS si-a castigat reputatia unei firme de proiectare dinamice, novatoare, cu o intelegere clara a subtilitatilor si elementelor economice ale proiectarii.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024