Gratis

Inginer proiectant constructii civile

FIP CONSULTING SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Extindem echipa de ingineri structuristi din cadrul firmei.
Candidatul ideal ar trebui sa aiba in primul rand urmatoarele "soft-skills": initiativa, adaptabilitate, empatie cu restul membrilor echipei, atentie la detalii, dorinta de invatare si implicare.
- Experienta in proiectare contructii civile si excelente cunostinte teoretice;
- Absolvent al Facultatii de Constructii, specializare CCIA, Masteratul reprezinta un plus;
- Cunoastrerea programelor specifice: Acad, Tekla, sau Allplan sau echivalent;
- Cunoasterea programelor specializate de calcul automat Etabs, Sap, Robot, Axis sau echivalent;
- Capaciatea de a elaborara documentatiile de structura specifice SF/DALI si/sau DTAC, Pth, DE.

Descrierea jobului

- Realizeaza conceptul structural si intocmeste planurile de rezistenta specifice, la toate fazele de proiectare;
- Intocmeste partile scrise si desenate, la toate fazele de proiectare conform HG907/2016;
- Efectueaza calcule preliminare de predimensionare a constructiilor in scopul conformarii calitative a acesteia;
- Efectueaza calculele de rezistenta, utilizand programele dedicate;
- Realizeaza antemasuratori si extrase de cantitati si materiale aferente;
- Colaboreaza si se coordoneaza cu celelalte specialitati (arhitectura, instalatii).

Ofertă (bonusuri, beneficii):
– Suntem o adevarata echipa, derulam de peste 16 ani proiecte investitionale publice mari, diverse si de portofoliu;
– Pachet salarial competitiv si diferite bonusuri
– Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala continua, astfel incat vei putea participa la cursuri de formare platite de firma;
- Mediu de lucru atractiv, intr-un spatiu de birouri office in centrul orasului, foarte accesibil cu metroul, transport in comun sau masina;
- Oportunități de dezvoltare și implicare în aria de business.

Suntem una dintre principalele companii de consultanta si proiectare in Romania pe proiecte cu finantari nerambursabile, având cea mai mare experiență în pregătirea și finanțarea proiectelor de mobilitate durabilă și regenerare urbană, cu un portofoliu de proiecte pregătite în ultimii 5 ani in valoare de peste 700.000.000 euro. Beneficiind de expertiza acumulată în acești ani, în momentul de față consiliem și prestăm diferite tipuri de servicii integrate pentru 30 de municipalități din România, în portofoliul nostru regăsindu-se activ 5 din primele 10 cele mai performante primării din România, conform analizei realizate de UrbanizeHub în 2021, dintre care toate municipiile aflate pe podiumul acestui clasament: Cluj-Napoca, Oradea și Reșița.
Pentru mai multe detalii: www.fipconsulting.ro

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024