Gratis

Inginer Proiectant Constructii Civile

WALDEVAR ENERGY S.R.L.

Candidatul Ideal

Inginer Proiectant Constructii Civile : Rezistenta si Structuri Metalice

Experiența: minim 5 ani in proiectare, de preferat minim 1 an pe sisteme fotovoltaice
Constituie avantaj experienta in proiectare sisteme fotovoltaice la sol, posturi transformare, statii electrice de transformare

Studii: superioare tehnice in domeniul Constructii Civile

Cerințele postului:
Cunoștințe mediu-avansat în domeniul constructii civile, în special pentru sistemele fotovoltaice și racordarea la rețea, statii electrice de transformare
Certificare pentru minim cerintele postului
Proiectantul va trebui sa analizeze documentatiile producatorilor de structuri metalice si echipamente, precum si sa coreleze cu legislatia nationala, urmand sa obtina acordul verificatorului de proiecte
Cunoștințe mediu-avansat MS Office, Autocad, Revit si alte softuri specializate in constructii
Disponibilitate de a invata softuri noi
Cunoștințe medii de Limba Engleză
Permis de conducere cat. B

Competențe:
Fire dinamica, sociabila, creativa, adaptabila, spirit de echipa
Buna intelegere a aspectelor tehnice din parcuri fotovoltaice, statii electrice
Bune abilități de organizare și gestionare a timpului; nivel ridicat de etică de lucru și integritate morală
Bune abilitati de comunicare și lucru în echipă
Capacitatea de a asimila informații noi și de a se dezvolta profesional
Realizarea proiectelor la termenul și calitatea cerută

Descrierea jobului

Elaborare documentații de proiectare la nivel de proiect tehnic de executie si As-Built: parte scrisa, planuri de situatie, detalii fundare, armare si cofrare, detalii structuri sub si supraterane, liste materiale si lucrari
Elaborare breviare de calcul
Colaborarea cu alte departamente din companie (proiectare-electric, ofertare, project management, achizitii)
Participarea la sedinte de inginerie si avizare
Activitatea se desfasoara la birou, sunt necesare deplasări în teren pentru preluare date necesare proiectarii, asistenta tehnica si urmarire lucrari

Beneficii:

Mediu de lucru dinamic, in continua dezvoltare, bazat pe calitate, avand oportunitea de a lua parte la dezvolatarea si implementarea unei stategii orientate catre rezultat
Nivel salarial competitiv
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista
Participarea la proiecte de anvergura si cu vizibilitate mare
Posibilitatea unei dezvoltari profesionale multilaterale
Atmosfera de lucru placuta in cadrul unui colectiv tanar ce promoveaza lucrul in echipa si dinamismul
Dotari logistice de ultima generatie ce asigura eficienta si confortul
Acces la programe de training
Laptop, telefon

Descrierea companiei

PREZENTREA COMPANIEI:

WALDEVAR Energy, cea mai mare companie EPC/constructoare de centrale fotovoltaice din România.
WALDEVAR Energy acoperă proiectarea, construcția, operarea și întreținerea parcurilor solare, având flexibilitatea de a se adapta la nevoile clienților, indiferent de mărimea sau complexitatea proiectelor.
WALDEVAR Energy are o echipa calificata și motivata, care crede cu tărie în importanța furnizării de servicii de înaltă calitate. Cu o capacitate de construcție de 2 MWp pe zi, WALDEVAR Energy livrează întotdeauna la termenele asumate și îmbunătățește eficiența proiectelor. Cu peste 500 de profesioniști și cea mai mare flotă de echipamente specializate din regiune, asigurăm finalizarea fără probleme și rapidă a proiectelor noastre. WALDEVAR Energy este certificat ANRE pentru lucrările electrice de joasă, medie și înaltă tensiune.
Punctul nostru forte constă în angajamentul nostru de a livra parcuri fotovoltaice la cheie, sustenabile din punct de vedere ecologic și competitive din punct de vedere economic. Noi modelăm viitorul prin inovație, sustenabilitate și excelență.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024