Gratis

Inginer Productie

OTELINOX S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte specifice postului:
- Absolvent facultate studii tehnice, stapanirea cel putin a cunostintelor generale in domeniul studiat;
- Experienta in munca 3-5 ani;
- Cunostinte de limba engleza: minim nivel mediu (scris si vorbit); interviul se va sustine si in limba engleza;
- Cunostinte operare PC: MS Office (Outlook, Word, Excel. PPT - minim nivel mediu);
- Meticulozitate si aptitudini puternice dе analiza si rezolvare a problemelor;
- Abilitati si cunoastere a limbajului tehnic;
- Abilități dе sinteză, de analiză, dе eficientizare și prioritizare a activităților;
- Atenție la detalii, capacitate dezvoltată dе concentrare;
- Initiativa, lucru in echipa, responsabilitate, abilitati de comunicare.

Pot constitui avantaje:
- Experienta in domeniile: metalurgie, constructii de masini;
- Experienta in sistemul SAP

Descrierea jobului

Urmarirea activitatii la liniile de productie;
- Identificarea oportunitatilor de imbunatatire a activitatii (crestere eficienta si productivitate, reducere costuri, etc.);
- Adaptarea tehnologiei de fabricatie pentru dezvoltarea de produse noi;
- Urmarirea lucrarilor de revizii, reparatii si a istoricului componentelor schimbate;
- Intocmire/revizuire instructiuni de lucru;
- Program lucru L-V, 08:00 - 16:00, cu posibilitatea prelungirii acestuia ori solicitare revenire in companie (in cazul posibilelor interventii la liniile de productie, in vederea repunerii in functiune);
- ~20% birou / 80% teren;
- Fiecare nou angajat beneficiaza de o perioada de adaptare profesionale (6 luni), perioada in care este instruit in vederea sustinerii fisei post.

OTELINOX S.A. Targoviste, www.otelinox.com, este producator de produse metalurgice , singurul producator de produse plate inoxidabile din centrul si estul Europei. Din 1997, pachetul majoritar de actiuni a fost achizitionat de Samsung Deutschland GmbH - filiala a grupului SAMSUNG CORPORATION. In prezent, Samsung Deutschland GmbH detine 99% din capital social al OTELINOX. Vino alaturi de noi! Ai sansa unei dezvoltari reale a carierei tale, intr-un mediu de lucru dinamic si modern, in care performanta este recunoscuta si recompensata!

Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024