Gratis

Inginer productie

Federal-Mogul Friction Products Ploiesti

Candidatul Ideal

Pentru departamentul Productie cautam Inginer mentenanta. Profita de oportunitatea de a te alatura unei echipe energice si entuziaste si accepta provocarea de a lucra intr-o companie care se afla in plina expansiune.

Afla mai jos ce competente si abilitati cautam:
  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienta in departament productie sau tehnic, preferabil automotive;
  • Experienta in conducere proiecte complexe si lucru in cadrul sistemelor de management;
  • Utiliare PC / SAP / Q-DAS / MINITAB / Microsoft Office;
  • Cunostinte lb. engleza;
  • Cunostinte Lean manufacturing/ Six sigma /Blackbelt / Lean Expert constituie avantaj.
  • Disponibilitate de a lucra in schimburi

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile tale in echipa Braking Ploiesti:
  • Monitorizeaza si participa la activitatile de reparatii si intretinere zilnice cu scopul de a maximiza utilizarea echipamentelor si utilajelor, mentinand legatura cu personalul de mentenanta si de productie;
  • Analizeaza lucrarile de mentenanta corectiva cu scopul de a imbunatati metodele de realizare, de a reduce durata de interventie si de a reduce lucrarile corective in favoarea celor preventive
  • Monitorizeaza indicatorii de productie si mentenanta si propune proiecte de imbunatatire a disponibilitatii si eficientei echipamentelor masinilor dar si a planului de mentenanta preventiva
  • Asigura diagnoza si propune solutii de remediere rapida pentru interventiile corective la nivel de fabrica pe schimbul pe care-l deserveste;
  • Propune actiuni pentru imbunatatirea planului de mentenanta preventiva in baza monitorizarii echipamentului in stare de functionare;
  • Monitorizeaza si auditeaza corectitudinea respectarii planul de mentenanta prentru interventiile cu grad ridicat de complexitate;
Oferta noastra
  • Perspectiva unei cariere intr-o companie multinationala de succes din industria auto
  • Onboarding si programe de training intr-o echipa dinamica si motivata pentru a putea performa la capacitati maxime
  • Mediu de lucru placut si dinamic, deoarece nimic nu este mai important decat sa ne simtim bine la locul de munca
  • Salariu corelat cu experienta, deoarece suntem una dintre companiile care stiu sa rasplateasca pe masura angajatii
  • Posibilitatea de a te implica in proiecte foarte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajuta compania sa devina lider pe piata industriei auto.

Tenneco is one of the world’s leading designers, manufacturers and marketers of automotive products for original equipment and aftermarket customers, with 2020 revenues of $15.4 billion and approximately 73,000 team members working at more than 270 sites worldwide. Through our four business groups, Motorparts, Performance Solutions, Clean Air and Powertrain, Tenneco is driving advancements in global mobility by delivering technology solutions for diversified global markets, including light vehicle, commercial truck, off-highway, industrial, motorsport and the aftermarket.

The company operates in Romania through one plant located in Ploiesti and a Global Business Center located in Bucharest.

Visit our website and find out more about us at: www.tenneco.com
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024