Gratis

Inginer proces/ productie - Atelier tampografie

Amer Sports Ro S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii superioare în domeniul tehnic.
Experiență în producție (constituie avantaj experiența într-o poziție similară în domeniul productie de serie).
Cunoștiințele în domeniul tehnic sau automatizări constituie avantaj.
Limba engleză, scris și conversațional nivel mediu.
Cunoștiințe bune de utilizare a calculatorului (MS Office, emails, etc.).

Descrierea jobului

Suport tehnic pentru realizarea produselor la calitatea și în cantitatea cerută.
Identificarea și utilizarea resurselor tehnice și a materialelor necesare pentru realizarea planului de producție și încadrării în normele de consum.
Luarea de măsuri în scopul reducerii numărului de rebuturi, eficientizarea și creșterea productivității.
Validarea de noi concepte pentru productia de serie a claparilor de ski.
Testare echipamente noi (parametrii, tehnica de asamblare, etc.).
Colaborare cu serviciul de control al calitatii, operatorii si interventia în timp util asupra procesului de inscriptionare pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de catre acestia.
Propunere de idei pentru ajustarea echipamentelor in directia imbunatatirii proceselor.
Responsabilitate pentru elaborarea si actualizarea documentatiei specifice de proces, cat si inregistrarea tuturor modificarilor instructiunilor de lucru.
Implementarea de procese noi, documentarea acestor procese,urmarirea implementarii tehnologiilor in productie.

Oferim:
Pachet salarial atractiv
Sporuri lunare
Tichete de masă
Prime anuale si de sarbatori legale
Plata dublă a orelor suplimentare

Amer Sports este o companie multinationala producatoare de articole sportive, cu mărci recunoscute la nivel internațional, cuprinzand Salomon, Arc´teryx, Peak Performance, Atomic, Armada si Wilson,

Pe piata echipamentelor pentru sporturi de iarna Amer Sports este lider mondial pe segmentele: schi alpin, schi fond, snowboard si protectie activa, portofoliul companiei cuprinzand branduri recunoscute precum Salomon, Atomic si Armado.

Amer Sports Ro produce in noua unitate moderna din Orastie clapari pentru ski marca Salomon. In prezent suntem 550 de colegi.

Te asteptam cu drag sa te alaturi echipei noastre entuziaste!

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024