Gratis

Inginer Ofertare

Dsf Total Retele S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Diplomă studii superioare în domeniul construcțiilor civile sau o specializare relevantă;
  • Experiență anterioară în domeniul ofertării și intocmirii devizelor în construcții;
  • Cunoștințe solide de citire și interpretare a documentației tehnice;
  • Abilități excelente de analiză și calcul;
  • Atenție la detalii și precizie în estimări;
  • Abilități de comunicare și negociere eficiente;
  • Cunoștințe avansate de utilizare a programelor de calcul și a software-urilor specifice domeniului;

Descrierea jobului

  • Evaluarea documentației tehnice și a cerințelor proiectului;
  • Calcularea costurilor pentru materiale, echipamente și manoperă;
  • Elaborarea devizelor și a ofertelor de pret;
  • Colaborarea cu echipa de proiectare pentru a obține informațiile necesare pentru estimări;
  • Identificarea și evaluarea riscurilor potențiale și a costurilor asociate;
  • Elaborarea devizelor și a ofertelor competitive;
  • Monitorizarea și actualizarea constantă a costurilor și a estimărilor pe parcursul proiectelor;
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de achiziții pentru a obține cele mai bune prețuri și condiții pentru materiale și echipamente;
  • Asigurarea respectării termenelor limită și a standardelor de calitate.
Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024