Inginer ofertare

CRIOMEC - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice (Facultate de Construcții Civile si Industriale, Instalații pentru Construcții, Hidrotehnica, Mecanica)
- Cunoașterea limbii engleze la nivel conversațional
- Cunoștințe bune de Ms Office (Word, Excel, PowerPoint), AutoCad; cunoașterea Microsoft Project reprezintă avantaj
- Experiență in operarea programelor de întocmire devize; cunoașterea ISDP reprezintă avantaj
- Experiență în operarea platformei de licitații SEAP/SICAP - reprezintă avantaj
- Experiență minim 2 ani în execuție - reprezintă avantaj
- Experiență minim 3 ani în ofertare; ofertare licitații publice - reprezintă avantaj
- Experienta in intocmirea de grafice de executie (diagrame Gantt) cu ajutorul aplicatiilor software;
- Cunoașterea legislației specifice achizițiilor publice - reprezintă avantaj
- Cunoașterea pieței relevante (Producători/Furnizori/Subcontractori) - reprezintă avantaj

Descrierea jobului

- Studiază documentația de atribuire (fișele de date, caietele de sarcini, formularele, studiile de fezabilitate/ documentațiile de avizare a lucrărilor de intervenție și/sau proiectele tehnice - parte scrisă/ parte desenată, avizele și acordurile, studiile geotehnice/ hidro-geologice, etc.);
- Identifică eventuale omisiuni, erori și neconcordanțe între caietul de sarcini și documentația de atribuire, între partea scrisă, partea desenată și/sau listele de cantități de lucrări pe categorii de lucrări împreună cu colectivul de ofertare;
- Participă alături de echipa desemnată pentru elaborarea propunerilor tehnice, în vederea întocmirii tuturor documentațiilor tehnice necesare (memorii, tehnologii, planuri, schițe);
- Verifică conformitatea documentelor primite de la furnizori/ potențiali subcontractori cu specificațiile tehnice din documentația de atribuire/ fișe tehnice;
- Întocmește si verifica devizele si listele de cantitati aferente proiectelor din documentația de ofertare;
- Colaborează cu departamentul de achiziții de materiale in vederea obținerii celor mai bune preturi de servicii, materiale si echipamente pentru a le introduce in oferta si construiește o baza de date pe care o actualizează permanent;
- Participă la întocmirea răspunsurilor cu privire la solicitările de clarificare transmise de comisia de evaluare pe parcursul evaluării ofertelor;

CRIOMEC SA - activeaza din 1994 în peisajul românesc al producției și serviciilor industriale, cu aplicabilitate în domeniile: petrochimiei, gaze tehnice, criogeniei, metalurgiei, termoenergetică, echipamente dinamice și turboagregate.

Ca antreprenor general, CRIOMEC poate realiza proiecte industriale complexe, oferind soluții integrate care încep cu serviciile de: proiectare, procurare, executie si montaj, punere în funcțiune si mentenanta, pentru toate disciplinele tehnice implicate: construcții civile, instalații tehnologice, echipamente dinamice, instalații electrice și de automatizări.

Cu un personal multidisciplinar, de peste 400 de specialiști calificați în profesiile: mecanică, frigotehnie, metalurgie, sudură, construcții civile, rețele electrice, automatizări și echipamente dinamice, CRIOMEC poate aborda cu profesionalism orice tip de activitate industrială:

Proiectarea și Construcția instalațiilor industriale; Construcții civile; Execuție și montaj instalații tehnologice: petrochimice, metalurgice energetice și criogenice; Montaj instalatii electrice si automatizari; Montaj si mentenanta echipamente dinamice, precum: compresoare; turbocompresoare, pompe, ventilatoare; Confectii metalice si ansamble sudate.

Publicat 1 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos