Gratis

Inginer Ofertare - Instalatii Electrice si Curenti Slab

Sion Solution Srl

Candidatul Ideal

Nivel de experienta solicitat: incepator – mediu.
Absolvent studii superioare in domeniul instalatiilor electrice Facutlatea de Instalatii sau Politehnica ( Inginerie electrica / Energetica )

Cunostinte tehnice la nivel incepator -mediu in domeniul instalatiilor electrice de:CURENTI TARI:
-INSTALATII DE ILUMINAT (Normal / de siguranta)
-APARATAJ ULTRATERMINAL
-TRASEE ELECTRICE SI CABLAJ
-TABLOURI ELECTRICE
-PARATRASNET SI PRIZA DE PAMANT
-SISTEME FOTOVOLTAICE.
CURENTI SLABI:
-SISTEME DE DETECTIE INCNDIU
-SISTEME DE SUPRAVEGHERE VIDEO
-SISTEME DE INTERFONIE / VIDEOINTERFONIE
-SISTEME DE DETECTIE EFACTIE
-SISTEME DE CONTROL ACCES
-SISTEME DE PARKING SI TICKETING
-RETELE DE VOCE-DATE.
Cunostinte de Autocad - nivel incepator - mediu
Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
Limba engleza nivel mediu
Permis de conducere categoria B
Abilitati de lucru in echipa, comunicare.

Descrierea jobului

Analizeaza, proceseaza documentatia tahnice aferenta fiecarui proiect tehnic (parte desenata, parte scrisa)
Analizeaza si proceseaza lista de cantitati a proiectului dpdv tehnic pentru a se asigura ca este in concordanta cu proiectul tehnic.
Solicita oferta tehnico-financiara furnizorilor de echipamente in functie de specificul acestora.
Analizeaza ofertele tehnico-financiare primite de la furnizroii de echipamente si materiale electrice atat din punct de vedere tehnic cat si din punct de vedere financiar.
Intocmeste bugetul de manopera plecand de la specificatiile tehnice din proiect si utilizand instrumentele interne ale comaniei.
Tine legatura cu reprezentatinii furnizorilor pe tema ofertelor tehnice primite.
Tine legatura cu reprezentatii clientilor pentru a se asiguraca ofertele au fost tirmise cu success, disucta cu acestea solutiile tehnice adoptate in realizare ofertei tehnice.
Specializarea se va realiza la locul de munca, se vor realiza cursuri interne, cursuri cu furnizorii de echipamente pentru aprofundarea cunostintelor legate echipamente / sisteme.

Sion Solution a fost infiintata in anul 2012 si este posesoare a urmatoarelor licente:

Licenta A/3979 din 28 Feb. 2014 pentru efectuarea lucrarilor de „Instalare si intretinere a sistemelor si instalatiilor de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu.”

Licenta A/3976 din 26 Feb. 2014 pentru efectuarealucrarilor de „Proiectare a sistemelor si instalatiilor de semnalizare, alarmare si alertare in caz de incendiu”

Licenta nr 2700/T din 19 Feb. 2013 pentru efectuarea activitatilor de „Proiectare, instalare, modificare si intretinere a sistemelor de alarmare impotriva efractiei.”

Certificari:

SA 8000:2008SR
EN ISO 9001:2008SR
EN ISO 14001:2005
EN ISO 27001:2005SR
OHSAS 18001:2008

Autorizatie Proiectare Sisteme Desfumare
Autorizatie Instalare Sisteme Desfumare

Am evoluat constant devenind astazi un important integrator de solutii de securitate prin implementarea celor mai avansate tehnologii din domeniu. Sion Solution ofera în prezent servicii de încredere, inovatoare si adaptate oricarui client, permanent controlate si îmbunatatite prin masurarea satisfactiei clientilor.

Calitatea sistemelor de securitate reprezinta misiunea/garantia companiei noastre, de aceea suntem dedicati implementarii unor sisteme integrate de securitate unde fiecare componenta este esentiala privind originea si tehnologia folosita. Sa ne dezvoltam permanent serviciile si portofoliul ramane prioritatea noastra.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024