Gratis

Inginer ofertare Departament Tehnic/Productie

Magnum Therm S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultatii de Constructii si Instalatii sau Mecanica,
-experienta pe post (inginer ofertare/decontare),
-experienta in executia lucrarilor de instalații (constituie un avantaj),
-cunoasterea tehnologiei de executie a lucrarilor de instalații
-experienta in utilizarea softurilor:,Microsoft Office(excel avansat), Autocad,
-seriozitate, rezistenta la stres,gandire distributiva,abilitati de negociere,abilitati de analiza de cost.

Conditiile de muncă sunt deosebite, într-un mediu dinamic, stimulativ si motivant cu posibilitatea integrării într-o echipă tânăra, caracterizată prin performantă si succese dovedite. Daca deții un minim de cunoștințe în domeniul instalațiilor, cunoștințe de operare programe calcul devize (Windev este un avantaj, Excel) te asteptăm in echipa noastră.
Se ofera salariu motivant, tichete de masa.

Descrierea jobului

- Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice si cantitatile acestora;
-Studiaza oferte de preturi de materiale, analizeaza preturile subcontractorilor, intocmeste cereri de oferta pentru furnizorii de echipamente, urmareste primirea acestora, analizeaza ofertele primite si selecteaza cele mai convenabile oferte;
- Completeaza formularele conform cerintelor prevazute in caietele de sarcini si a legislatiei in vigoare;
-Realizează și urmărește graficele de lucrări (stadiu lucrări proiect) împreună cu colegii din șantier, în vederea întocmirii situațiilor de lucrări;
-Verificarea listelor de cantități și a planurilor în vederea estimării corecte a prețului ofertat;
-Genereaza/modifica devize utilizand programele informatice specifice;
-Calculeaza oferte pentru licitatii si intocmeste oferta pentru licitatii publice sau beneficiari privati;
-Intocmeste/verifica situatii de lucrari;

Infiintata in anul 2007, cu capital suta la suta autohton, si avand ca obiect de activitate lucrari de instalatii, SC Magnum THERM SRL, a plecat la drum cu obiective de dezvoltare ambitioase si foarte bine definite.

Avind implementat sistemul de managementul calitatii ISO 9001:2008, sistemul de management al securitatii si sanatatii ocupationale OHSAS 18001:2007 si sistemul de management de mediu ISO 14001:2004, precum si autorizatii ISCIR pentru montaj, verificare si service, SC MAGNUM THERM SRL IASI, ofera servicii de inalta calitate in domeniul instalatiilor.

Datorita seriozitatii si promptitudinii cu care societatea abordeaza cererile clientilor, dar si din punct de vedere al raportului calitate pret, ea si-a atins telul, devenind in scurt timp una din firmele de renume de pe piata ieseana si nu numai.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024