Inginer Ofertare – Decontare – Retele Edilitare (Apa, Canal)

RDC GENERAL CONTRACTOR SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul instalatiilor pentru constructii
- Experienta in ofertarea lucrarilor / licitatii publice (SEAP)
- Cunoasterea softurilor de specialitate (AutoCAD si Softech) si capacitate de a citi planuri
- Cunostinte de operare Ms Office (Word, Excel)
- Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze
- Dinamic si orientat pe obiective
- Flexibil in gandire
- Sociabil
- Bune abilitati de comunicare
- Capacitatea de analiza si sinteza / de a lucra concomitent la mai multe proiecte
- Rigurozitate si atentie pentru detalii
- Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate

Descrierea jobului

- Analizeaza documentatia de atribuire in vederea informarii conducerii asupra oportunitatii participarii la licitatii si solicitarii de clarificari (daca este ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄cazul)
- Intocmeste cereri de oferta catre furnizori, analizeaza si selecteaza ofertele primite pentru materiale, echipamente si lucrari pentru proiectul aflat in stadiul de ofertare
- Efectueaza vizite in teren – atunci cand este necesar
- Intocmeste oferta tehnica, financiara si eligibilitatea
- Răspunde la solicitările de clarificări
- Analizeaza proiectele primite si intocmeste oferta financiara impreuna cu departamentul executie
- Intocmeste atașamentele si situatiile pentru lucrările lunare executate si le sustine in fata beneficiarului
- Intocmeste rapoarte lunare despre stadiul lucrărilor și actualizeaza graficul de execuție
- Centralizeaza informatiile din santier, intocmeste adrese, tine legatura cu inginerul de proiect si urmareste rezolvarea diverselor situatii din punct de vedere documentatie.

RDC GENERAL CONTRACTOR SRL este o societate de constructii tanara, infiintata in anul 2014, specializată în execuţie de reţele edilitare de apă potabilă, canalizare menajeră şi pluvială, reţele termoficare, sistem rutier și alte lucrări realizate cu tehnică fără săpătură, receptiva la provocari, cu succes in satisfacerea clientilor.

In prezent, societatea noastra este angajata in proiecte complexe in Bucuresti, lucrarile solicitate firmei noastre fiind preponderent lucrari de extindere retele edilitare si refacere carosabil, cat si inlocuiri bransamente prin metoda de extractii cu fuzeta.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024