Gratis

Inginer ofertare (Cod RT-01)

ELECTRO DISTRIBUTION Bucuresti

Candidatul Ideal

  • Absolvent dе studii superioare tehnice in domeniul electric
  • Cunostiinte tehnice solide
  • Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu
  • Permis dе conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Inginer ofertare echipamente electrice de joasa si medie tensiune: aparataj electric de distributie (disjunctoare, intreruptoare, contactoare, relee inteligente de protectie, separatoare, sigurante fuzibile), variatoare de turatie pentru motoare de curent alternativ sau continuu, soft-startere, controlere industriale, etc. avand urmatoarele responsabilitati:
- asigura suportul comercial si ofera solutii clientilor alocati;
- este responsabil cu toate licitatiile / solicitarile alocate si sprijina in mod activ colegii in rezolvarea tuturor sarcinilor din departamentul in care isi desfasoara activitatea;
- analizeaza in amanunt documentatia aferenta solicitarilor clientilor / licitatiilor: anunt, fisa de date, caietul de sarcini, proiect, fise tehnice, calculatii, etc;
- solicita clarificari la documentatia de intrare si le discuta cu clientul (clarificari tehnice si comerciale);
- intocmeste oferte tehnico-economice, conform specificatiilor primite;
- proceseaza comenzile primite, transmite confirmarile de comanda si informeaza clientii referitor la livrari;
- mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu.

Se ofera pachet salarial atractiv, bonusuri in functie de performante, bonuri de masa, masina pentru deplasarile in interes profesional, telefon mobil;
Mediu profesional competitiv;
Oportunitatea de dezvoltare profesionala si personala.

Salariul lunar oferit este cuprins intre 3000 si 5000 lei net, in functie de calificari si de experienta anterioara a candidatului.

ELECTRO DISTRIBUTION este o firma cu capital privat infiintata in anul 2003, reprezentanta tehnica si comerciala in Romania a grupului LS ELECTRIC (Coreea de Sud).

Portofoliul de firme reprezentate mai include: SOLCON (Israel), CIRCUTOR (Spania), TELERGON (Spania), SPRINT ELECTRIC (Marea Britanie), GESSMANN (Germania), TEKNIC (India), AUTROL (Coreea de Sud).

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024