Gratis

Inginer metalurg

Universal Alloy Corporation Europe
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam o persoana cu initiativa, dornica de a avea performante intr-un domeniu cu tehnologie avansata, care corespunde urmatoarelor:
  • Studii superioare de inginerie, Facultatea de Metalurgie/ Procesarea Materialelor;
  • Limba engleza- nivel avansat;
  • Experienta de minim 2 ani intr-o fabrica de profil;
  • Experienta pe partea de masuratori, teste de laborator si calibrarea echipamentului de masurat;
  • Experienta in zona de deformari plastice ( extrudare, forjare) constituie un avantaj;
  • Cunostinte privind metodele de control si imbunatatire a procesului industrial;
  • Abilitati de gandire analitica si de rezolvare a problemelor complexe.

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale ale postului sunt:
  • Verifica si coordoneaza procesul de fabricatie care influenteaza proprietatile finale ale produsului din punct de vedere metalurgic (rezolvarea problemelor metalurgice :temperaturi, retete, supervizarea testelor metalografice si metalochimice);
  • Imbunatateste procesele de laborator si sistemele de turnare;
  • Gestioneaza si conduce un portofoliu de proiecte tehnice;
  • Analizeaza documentele specifice de la client si implementeaza cerintele in zona de proces tehnologic;
  • Evalueaza corectitudinea si rezultatele finale ale procesului de tratament termic.
POSTUL NECESITA RELOCAREA LA BAIA MARE, MARAMURES.
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024