Gratis

INGINER MENTENANTA

SC MADRUGADA COM SRL

Candidatul Ideal

Candidatul potrivit:
  • Studii tehnice superioare profil electric/electrotehnic/automatizari industrial
  • Experiență de minimum 2 ani de într-o functie similara in cadrul unei companii de productie
  • Cunoștinte tehnice de automatizare/ electronică/ mecanică/instalații;
  • Gandire analitica si sintetica
  • Atentie la detalii
  • Capacitate mare de organizare a propriilor activitati, de planificare si prioritizare a task-urilor in functie de nevoile companiei
  • Abilități de comunicare, organizare, planificare și lucru în echipă;
  • Capacitatea de a rezolva probleme si de a implementa solutii alternative
  • Capacitate de analiză, sinteză și rezolvare a problemelor;
  • Capacitatea de a-și asuma responsabilități

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
- Urmăreste funcționarea corectă a mașinilor din punct de vedere tehnic;
- Asigura reglarea și repararea echipamentelor și ia măsurile necesare pentru ca echipamentul să funcționeze în parametrii prescrisi;
- Participă la toate activitățile de reparații accidentale și planificate;
- Se asigura de buna executie a tuturor lucrarilor de care raspunde;
- Monitorizează nevoia de piese de schimb a mașinilor și demareaza procesul de achizitie, respectand strategia de piese de schimb;
- Colaborează cu departamentele de: productie, planificare si logistica pentru actiunile de mentenanta si pentru instalarea echipamentelor noi, fiind functie suport pentru acestea;
- Colaboreaza cu restul departamentelor pentru orice solicitare de natura tehnica, achizitii sau financiara;
- Localizează și diagnostichează defecțiunile echipamentelor sau a sistemelor care ar putea întrerupe funcționarea echipamentului;
- Respectă prescripțiile tehnice și procedurile interne;
- Menține echipamentul la nivelul de operare al parametrilor prescrisi în conformitate cu strategia de întreținere;
- Este responsabil de buna functionarea in parametrii optimi a: utilajelor de productie si cele conexe productiei

Se ofera:
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru tanar si dinamic
- Conditii moderne de munca
- Activitate dinamică, cu punerea în valoare a potențialului personal

SC MADRUGADA COM SRL este una dintre cele mai importante companii din domeniul tamplariei PVC/termopane si aluminiu de pe teritoriul Romaniei, cu tehnologii moderne si utilaje performante.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024