INGINER MENTENANTA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Dorinta de munca, invatare si dezvoltare
- Sa fi lucrat intr-un mediu industrial cu zgomot sau sa fie dispus sa lucreze in acest mediu.
- Studii tehnice
- Cunostinte in mentenanta si intretinere echipamente mecanice si electronice
- Bune abilitati de organizare a muncii si comunicare
- Disponibilitate pentru program flexibil (la nevoie)
- Cunosterea limbii engleze constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Efectuarea operatiunilor de intretinere si reparatii conform documentatiei tehnice pentru echipamentele din dotare (prese, stante, laser, utilaje actionate electric, hidraulic, pneumatic)
- Efectuarea operatiilor de intretinere si reparatie sediu - instalatii de iluminat, aer comprimat
- ​Supravegherea si operarea unor masini si utilaje destinate executarii unor operatii de prelucrare a suprafetelor exterioare sau interioare a pieselor metalice necesare pentru proiecte de mentenanta interne
- Intormirea planului de mentenanta anual conform ISO 9001
- Tinerea la zi a fiselor de mentenenta utilaje
- Curatarea si controlarea partilor componente de eventualele defecte , impuritati ;
- Introducerea si verificarea coordonatelor utilizate de masinile automate de stantat / prese.
- Reducerea timpilor de stationare a utilajelor datorita interventiilor

European Fabrications, companie cu locatie in Cluj Napoca, este o aripa a Mec Com Limited din Marea Britanie. Avand peste 80 de angajati si cca.4300 mp, spatii de productie, European Fabrications ofera solutii competitive pentru companiile de top din intreaga lume. Datorita investitiilor continue si adoptarii tehnicilor de fabricatie LEAN am creat un mediu de productie cu adevarat flexibil si modern. Avem o gama complete de echipamente de productie modern si o baza de competente diversa, European Fabrications oferind rezultate remarcabile in fiecare din domeniile de prelucrare a tablei, prelucrare CNC, asamblari electromecanice.

Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021