Gratis

Inginer mecanic

Hanna Instruments Parcul Științific Nușfalău
2 poziții

Candidatul Ideal

  • esti entuziast si iti doresti o cariera in domeniul productiei de instrumente analitice si aparatura de testare pentru laboratoare
  • ai studii superioare în domeniul tehnic finalizate
  • ai cunostinte avansate de desen tehnic
  • iti propui sa te dezvolti profesional
  • ai abilități de operare PC la nivel mediu – avansat (MS Office);
  • esti pasionat de proiecte inovatoare, esti un problem solver si iti place sa lucrezi in echipa
  • ai cunostinte de baza in unul din soft-urile de proiectare: Autocad, SolidWorks

Descrierea jobului

Ce vei face?
  • vei asigura respectarea politicilor și procedurilor de producție ale companiei,
  • vei monitoriza si remedia neconformitatile pe parcursul procesului de productie;
  • vei urma pașii necesari pentru definirea și punerea în aplicare a acțiunilor corective;
  • vei participa la dezvoltarea si proiectarea instrumentelor pentru productie in vederea imbunatatirii eficientei si calitatii produselor Hanna Instruments
  • vei elabora, revizui si imbunatati continuu procedurile de lucru si / sau desenele tehnice.

HANNA Instruments® a fost fondată în 1978 devenind un producător de top de instrumente analitice si aparatura de laborator, utilizate în laboratoarele chimice, producția chimică, tratarea apelor reziduale, controlul mediului, analiza apei potabile, industria alimentară și a băuturilor, agricultura, piscicultura.
Începând cu anul 2000, HANNA Instruments® este prezentă în România, iar principala unitate de producție este situată în Parcul Științific Hanna Instruments, Nusfalau din județul Sălaj.
Cu peste 800 de angajați în domeniul instrumentației, senzorilor, activităților chimice, electronice, SMT, mecanice, de injecție, CNC, grafice, de ambalare și logistică, HANNA Instruments® acoperă toate fazele și etapele de producție necesare pentru obținerea instrumentelor de măsurare și control.
Hanna Instruments Nusfalau este în continuă creștere și extindere pentru a găzdui noi tehnologii și noi produse, devenind astfel principala facilitate de producție din cadrul grupului Hanna Instruments .

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024